ПУТИВЛЬСЬКА ГРОМАДА
Сумська область, Конотопський район

РОЗВИТОК САМОСТІЙНОСТІ ТА НАВИЧОК САМООБСЛУГОВУВАННЯ У ДИТИНИ

Дата: 26.06.2023 16:10
Кількість переглядів: 673

Малюк повинен адаптуватися до навколишнього світу. Перші навички самостійності – це навички туалету, прийняття їжі та одягання. Чим раніше у дитини прокинеться бажання робити все самому, тим більше шансів у нього вирости відповідальною особистістю.

 

Продукти харчування – це не тільки різноманітність смакових якостей, а також різноманіття форм і фарб. Процес приготування і прийому їжі можна перетворити на ще одну велику розвиваючу гру.

МАМИН ПОМІЧНИК. З таким помічником приготування обіду може затягтися на кілька годин. І все-таки залучайте малюка до кулінарної майстерності за можливості якомога частіше.

 

1. Для початку познайомте дитину з різноманітністю сухих круп і макаронів. Можна пограти у гру «Знайди такий самий». Насипте в різні миски крупи і називайте їх: «Це гречка, це рис», а потім запропонуйте знайти таку крупу, яку ви показали.

 Дітям подобається грати з макаронами різних форм. Люблять вони також грати з волоськими горіхами, квасолею і горохом. Можна їх називати та розкладати у різни тарілки.

2. На кухні можна знайти овочі і фрукти. Добре, якщо малюк бачить картинки і порівнює їх з оригіналами. Ви також можете створювати тематичні альбоми: «Овочі», «Фрукти», «Ягоди».

3. Коли малюк сідає обідати, називайте страви, які ви йому пропонуєте. Спробуйте вивчити інгредієнти супу: морква, цибуля, зелень, картопля. Як вони нарізані? Не дивуйтеся, якщо дитина захоче їх виловити руками.

4. Візьміть малюка на руки і покажіть, як вариться суп, кипить і булькає вода, йде пара з-під кришки. Заодно проведіть інструктаж з  безпеки життєдіяльності.

5. Пропонуйте маляті дегустувати різні продукти, знайомте її зі  смаковими якостями: «солоний», «солодкий», «кислий», «гіркий». Давайте пробувати різні страви і нюхати різні продукти (звичайно, якщо ваша дитина не алергік). Так, шляхом експериментів ви зможете дізнатися смакові пристрасті вашого гурмана. Пограйте в гру «Вгадай, що це?» Для цього вам знадобиться 3-4 продукти з виразним запахом, наприклад: лимон, м’ята, кориця, кава. Дайте дитині понюхати всі предмети, називайте той продукт, який він нюхає. Потім попросіть дитину закрити очі, піднесіть до його носика якийсь з цих продуктів, нехай вгадає, що це було. Цю гру ви можете провести, дегустуючи смак.

ОДЯГ І ВЗУТТЯ. Немає необхідності залучати дітей до ігор з одягом і взуттям. Адже це їх улюблене заняття. Як ви можете допомогти малюкові?

 

1. Класифікуйте одяг за різними ознаками: що носять дівчатка і хлопчики, що ми одягаємо на ноги, що ми носимо взимку, а влітку і т. д.

2.  Ви можете дати дитині завдання – розсортувати одяг. Для цього потрібно витягнути весь гардероб вашого малюка і попросити все складати окремо: кофтинки, штанці, шкарпетки, колготки, спідниці, шапки.

3. Домашнє взуття може відвернути увагу вашого малюка на довгий час. Нехай він знайде, де татові, мамині, бабусині капці. А якщо дістати з коробки нові черевики зі шнурками, у вас буде готова гра-шнурівка.

4. Гра «застебни-розстебни» також добре розвиває дрібну моторику. Нехай дитина навчиться розстібати і застібати (це дається складніше) великі ґудзики, кнопки та гачки.

5. Коли ви одягаєтеся, звертайте увагу на тактильні відчуття. Одяг буває: м’який, приємний, гладкий, колючий, жорсткий. Давайте можливість дитині бути самостійним, допомагайте одягатись йому «рука в руці» для повноцінного розуміння дії.

 

 

Вчитель-дефектолог Комунальної установи

«Путивльський інклюзивно-ресурсний центр»

Путивльської міської ради Сумської області              Олена ГРИГОРЄВА

Фото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь