ПУТИВЛЬСЬКА ГРОМАДА
Сумська область, Конотопський район

ПОДАТКІВЦІ НАГАДУЮТЬ ПРО ОБОВ’ЯЗКОВІСТЬ НАРАХУВАННЯ МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ТА СВОЄЧАСНОГО УТРИМАННЯ Й СПЛАТИ ПОДАТКІВ З НЕЇ

Дата: 23.06.2023 13:05
Кількість переглядів: 32

Мінімальна заробітна плата являється соціальною гарантією держави, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності й господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.

Головне управління ДПС у Сумській області нагадує, що відповідно до ст. 1 Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці» зі змінами та доповненнями (далі – Закон) заробітна плата – це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу. При цьому мінімальна заробітна плата – це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці (ст. 3 Закону).

Гарантії забезпечення мінімальної заробітної плати визначено ст. 3 прим. 1 Закону.

Джерелом коштів на оплату праці працівників госпрозрахункових підприємств є частина доходу та інші кошти, одержані внаслідок їх господарської діяльності (ст. 4 Закону). Оплата праці працівників підприємства здійснюється в першочерговому порядку. Всі інші платежі здійснюються підприємством після виконання зобов’язань щодо оплати праці (ст. 15 Закону).

Статтею 35 Закону передбачено, що контроль за додержанням законодавства про оплату праці здійснюють центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю та податкові органи.

Контролюючі органи мають право здійснювати контроль за нарахуванням, утриманням з  розміру заробітної плати податку на доходи фізичних осіб та військового збору.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь