СЬОГОДНІ 37-МА РІЧНИЦЯ З ДНЯ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС
Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.
Роковини трагедії перетворилися на невпинну боротьбу з її страшними наслідками, адже смерч Чорнобильської трагедії забрав життя, скалічив долі й відібрав здоров’я багатьох людей, залишивши після себе біль і порожнечу.
Сотні фахівців різних сфер і структур разом з працівниками аварійних служб намагалися загасити багатоденну пожежу, не замислюючись про власну безпеку. Багато з них згодом померли від променевої хвороби.
Про трагедію світ дізнався лише через два дні, радянська влада намагалася приховати правду та наслідки аварії. Не звертаючи увагу на катастрофу, 1 травня в радіоактивному Києві на святкову демонстрацію вивели тисячі людей.
Під час повномасштабного вторгнення в Україну російські війська окупували Чорнобильську АЕС у перший же день. Вони захопили в заручники працівників станції, зміна ЧАЕС героїчно відпрацювала 600 годин поспіль до 1 квітня.
Жертвами свідомого замовчування уроків історії та виправдання злочинів комуністичного тоталітаризму стали самі ж російські військові, які за наказом командування окопалися та місяць просиділи в Рудому лісі - одному із найбільш забруднених радіацією місць зони відчуження, отримавши тяжкі дози опромінення.
Чорнобильська катастрофа показала людству наслідки неконтрольованого поводження з мирним атомом.
Вклоняюся перед пам’яттю загиблих ліквідаторів і висловлюю слова глибокої вдячності тим, хто повернувся із радіаційного пекла, виконавши все можливе для приборкання ядерної стихії, і зробив вагомий внесок у справу подолання наслідків катастрофи.
Усім ліквідаторам Чорнобильської аварії зичу здоров’я, щасливої долі та мирного неба над головою.
З повагою
Путивльський міський голова Костянтин ГАВРИЛЬЧУК