УКРАЇНА ЧЕКАЄ ВІД САМІТУ НАТО БІЛЬШОГО, НІЖ ПРОСТО ЗАЯВИ «ПРО ВІДКРИТІ ДВЕРІ»

Дата: 12.04.2023 15:18

Про це в ексклюзивному інтерв’ю The Hill заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Шмигаль зазначив, що Україна також зосереджена на просуванні заявки країни на вступ до Організації Північноатлантичного договору (НАТО).

У вересні 2022 року прем’єр-міністр стояв поруч із президентом України Володимиром Зеленським, оголосивши заявку Києва на прискорене членство в трансатлантичному альянсі.

Східноєвропейські союзники по НАТО, такі як Литва та Естонія, приєднуються до закликів Києва спростити прагнення України до членства, кажучи, що приєднання України до НАТО є єдиним способом гарантувати безпеку країни та стримати Росію від будь-якої нової агресії.

Але держсекретар США Ентоні Блінкен, виступаючи на саміті міністрів закордонних справ НАТО в Брюсселі 5 квітня та напередодні саміту лідерів у Литві в липні, намагався зосередитися на допомозі Україні перемогти Росію.

«Звичайно, двері НАТО залишаються відкритими, в цьому немає жодних змін. Але в цей момент ми повинні бути інтенсивно зосереджені на майбутніх тижнях і місяцях, особливо коли Україна готується до контрнаступу», – сказав Блінкен.

Шмигаль висловив розчарування неодноразовим лозунгом про те, що двері НАТО залишаються відкритими.

«Тому ми, як українське суспільство в цілому, і ми самі, як українське керівництво, ми очікуємо під час саміту НАТО у Вільнюсі цього літа, ми почуємо щось більш конкретне, а не «двері НАТО залишаються відкритими для України», – сказав він.

Нагадаємо, що контрнаступ може бути розпочато вже влітку, найбільший тиск для початку контрнаступу йде зсередини України.