ШТРАФИ ЗА ПОРУШЕННЯ ВИМОГ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ

Дата: 30.03.2023 09:59

Відділ ЖКГ Путивльської міської ради звертає увагу на те, що в Україні було значно посилено відповідальність за порушення вимог чинного законодавства України, а саме: відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, діють наступні штрафи:

- за порушення вимог пожежної безпеки в лісах (ч. 1 ст.77 КУпАП):

для громадян - до 4590 грн.,

для посадових осіб - до 15300 грн.;

- за знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі (ч. 2 ст.77

КУпАП):

для громадян - до 15300 грн.,

для посадових осіб - до 18360 грн.;

- за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах (ч. 1 ст.77-1 КУпАП):

для громадян - до 6120 грн.,

для посадових осіб - до 20400 грн.;

- за ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду (ч. 2 ст.77-1 КУпАП):

для громадян - до 12240 грн.,

а для посадових осіб-до 30600 грн.

Також, суттєві зміни внесено і до Кримінального Кодексу України. Так, відповідно до ст.ст. 241 та 245, максимальний розмір штрафу за забруднення атмосферного повітря становить 61200 грн., а за знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу - 153000 грн.