ДЕНЬ ТЛУМАЧНОГО СЛОВНИКА

Дата: 18.01.2023 08:53

Сьогодні відзначається  День тлумачного словника. Відомо, що дата була обрана на честь дня народження британського лікаря, лексикографа Пітера Марка Роже, який створив відомий Тезаурус Роже (один з перших в історії відомих на сьогодні ідеографічних словників). Народився він 18 січня 1779 року. У фондах публічної бібліотеки є тлумачні словники які містять понад 55000 тисяч реєстрованих слів і словосполучень найуживанішої лексики розмовної української  мови. У словники введено також значну кількість слів іншомовного походження. Тому:

«Не бійтесь заглядати у словник:

Це пишний яр, а не сумне провалля;

Збирайте, як розумний садівник,

Достиглий овоч у Грінченка й Даля…»

Максим Рильський.