ОТРИМАННЯ ДОПОМОГИ НА ПОХОВАННЯ ВІЙСЬКОВОГО
У разі загибелі військовослужбовця командир частини зобов'язаний у той самий день особисто по телефону та телеграмою сповістити про це відповідного військового комісара і надіслати йому поштою письмове повідомлення встановленого зразка
Наступним кроком військовий комісар у день отримання телеграми повинен негайно повідомити про факт смерті представників місцевої влади за місцем проживання сім'ї. Або ж особисто, при можливості в присутності лікаря, сповіщає близьких родичів загиблого. Після цього з рідними та представниками місцевої влади місце, час і порядок поховання військовослужбовця.
Зверніть увагу, що під час організації поховання військова частина забезпечує:
-труну (оцинкована, за потреби);
-подушку;
-похоронне покривало;
-санітарний мішок (за потреби);
-надгробний хрест;
-транспортувальний ящик (за потреби);
-ритуальний вінок;
-державний прапор, який після поховання передається близьким родичам загиблого (померлого);
-9 метрів білої ситцевої матерії (для військових-мусульман).
❗️Увага❗️
Військова частина може забезпечити й інші ритуальні послуги, наприклад: виготовлення надписів на надгробних хрестах, написи на траурних стрічках ритуальних вінків, послуги кремації.
Також, важливо зазначити, що члени сім’ї загиблого можуть розраховувати на грошову допомогу для поховання та спорудження пам’ятника.
Згідно з частиною 4 статті 15 Закону «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та пункту 7 Постанови КМУ «Про грошове забезпечення військовослужбовців», військові формування, учасники яких загинули під час проходження служби, надають сім'ям і батькам допомогу в проведенні похорону та компенсують витрати на ритуальні послуги й спорудження пам'ятників у розмірах, встановлених Урядом.
▶️На даний момент допомога на поховання військового складає
п’ять прожиткових мінімумів станом на дату загибелі.
Заяву про отримання допомоги необхідно подавати до Центру комплектування та соціальної підтримки до заяви додаються такі документи:
паспорт та ідентифікаційний код особи, яка звертається за допомогою;
свідоцтво про смерть;
копії документів, що підтверджують ступінь спорідненості заявника та загиблого;
копія документа, що підтверджує участь військового в бойових діях: довідка з військової частини про обставини загибелі або повідомлення про загибель захисника, що надходить рідним від військкомату.