СЬОГОДНІ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ОКЕАНІВ

Дата: 08.06.2022 22:30

Відзначати цей день було запропоновано на міжнародному Саміті Землі у 1992 році.

Як Вам уже відомо, 2/3 нашої планети вкрито водою, й на частку прісної води припадає всього три відсотки від загальної кількості. Решта водної маси представлена морями й океанами, у кожному з яких свій тваринний і рослинний світ, котрий більше ніде не зустрічається.

Звичайно ми думаємо, що в морях і океанах немає ніяких перешкод і що будь-яка риба, на зразок оселедця, може вільно плавати по всьому водному просторі й проникати в інші кліматичні зони. Однак, це не так... Незважаючи на те, що більшість риб воліють жити у відповідній їхньому виду кліматичній зоні, у морях і океанах існують певні види, які можуть мігрувати з однієї зони в іншу. Які ж шляхи цих «великих» міграцій, і чому деякі риби вирушають у далекі, а найчастіше, й небезпечні подорожі? Про все це, Ви можете дізнатися у книгах нашого бібліотечного фонду!