ПУТИВЛЬСЬКА ГРОМАДА
Сумська область, Конотопський район

ДІЇ НАСЕЛЕННЯ В РАЗІ РАПТОВОГО АРТИЛЕРІЙСЬКОГО ОБСТРІЛУ (БОМБАРДУВАННЯ)

Дата: 04.03.2022 15:31
Кількість переглядів: 2048

Якщо ви почули свист снаряда (він схожий більше на шерех), а через 2-3 секунди - вибух, відразу падайте на землю. Не панікуйте: уже те, що ви чуєте сам звук польоту, означає, що снаряд пролетів досить далеко від вас, а ті секунди перед вибухом лише підтвердили достатньо безпечну відстань.

Але наступний снаряд може полетіти ближче до вас, тому швидко і уважно озирніться навколо: де можна надійно сховатися? У випадку, якщо обстріл застав вас у маршрутці, тролейбусі або трамваї - слід негайно зупинити транспорт, відбігти від дороги в напрямку «від будівель і споруд» і залягти на землю. Озирніться і очима пошукайте більш надійне укриття неподалік. Перебігати слід короткими швидкими кидками відразу після наступного вибуху.

Якщо перші вибухи застали вас у дорозі на власному автомобілі - не розраховуйте, що на авто ви зможете швидко втекти від обстрілу: ви ніколи не будете знати, у який бік перенесеться вогонь, і чи не почнеться обстріл далі, скажімо, з мінометів. Крім того, бензобак вашого авто додає небезпечного ризику обгоріти. Тому: негайно зупиняйте машину й швидше шукайте укриття.

 

Найкращі місця для укриття:

у спеціально обладнаній споруді цивільного захисту (якщо пощастить). Від звичайного підвалу така споруда відрізняється товстим надійним перекриттям над головою, системою вентиляції і наявністю двох (і більше) виходів на поверхню;

у підземному переході, метро;

у будь-якій канаві, траншеї або ямі;

у широкій трубі водостоку під дорогою (не варто лізти занадто глибоко, максимум на 3-4 м);

вздовж високого бордюру або фундаменту забору;

у дуже глибокому підвалі під капітальними будинками старої забудови (бажано, щоб він мав 2 виходи);

у підземному овочесховищі, силосній ями і т.д.;

в оглядовій ямі відкритого (на повітрі) гаража або СТО;

у каналізаційних люках поряд з вашим будинком, це дуже хороше сховище (але чи вистачить у вас сил швидко відкрити важку залізяку? Важливо також, щоб це була саме каналізація або водопостачання - у жодному разі не газова магістраль);

у ямах-«воронках», які залишилися від попередніх обстрілів або авіанальотів.

 

Де не варто ховатися (не підходять для укриття):

у під'їздах будь-яких будівель, навіть у невеликих прибудованих спорудах. Від багатоповерхових/багатоквартирних будинків слід відбігти на   30-50 метрів;

під різною технікою (скажімо, під вантажівкою або під автобусом);

у звичайних підвалах будинків. Вони абсолютно не пристосовані для укриття від авіанальотів або ракетно-артилерійських обстрілів (у них слабкі перекриття, немає запасних виходів, вентиляції тощо). Є великий ризик опинитися під масивними завалами. Існує ризик моментальної пожежі або задимленості. Ніколи не слід ховатися зовні під стінами сучасних будівель. Нинішні бетонні «коробки» не мають ані найменшого запасу міцності і легко розсипаються (або «складаються») не тільки від прямого попадання, а й навіть від сильної вибухової хвилі: є великий ризик зсувів і завалів. Під стінами офісів і магазинів: від вибухової хвилі зверху буде падати скло;

серед будь-яких штабелів, у місцях, закладених контейнерами, заставлених ящиками, будматеріалами і т.п. Це небезпечно тим, що навколо вас можуть бути легкозаймисті предмети й речовини: виникає ризик опинитися серед раптової пожежі. Часом люди зі страху стрибали в річку, у ставок, фонтан і т.д. Вибух бомби або снаряда у воді навіть на значній відстані дуже небезпечні: сильний гідроудар і - як наслідок - важка контузія.

Отже, загальне правило: ваше укриття повинно бути хоч мінімально поглибленим і, разом з тим, перебувати подалі від споруд, які можуть завалитися зверху при прямому влученні, або можуть спалахнути. Ідеальний захист дає траншея або канава (подібна окопу) глибиною 1-2 метри, на відкритому місці.

Сховавшись в укритті, лягайте і обхопіть голову руками. Відкрийте рот - це вбереже від контузії при близькому розриві снаряда чи бомби. Не панікуйте. Займіть свою психіку чимось. Можна рахувати вибухи: знайте, що максимум після 100-го вибуху обстріл точно закінчиться. Спробуйте рахувати хвилини або кількість вибухів- це відволікає.

Артилерійський обстріл триває максимум - двадцять хвилин або 100 вибухів; авіаналіт - значно менше. У наш час не буває довгих бомбардувань, великі групи бомбардувальників не застосовуються.

Якщо в полі зору немає укриття, просто лягайте на землю і лежить, закривши голову руками. Переважна більшість снарядів і бомб розриваються у верхньому шарі грунту або асфальту, тому осколки в момент вибуху розлітаються на висоті не менше 30-70 см над поверхнею.

 

Дії населення після закінчення обстрілу (бомбардування)

Залишаючи місце притулку – будьте уважними!

Тепер уся ваша увага має бути сконцентрована собі під ноги.

Не піднімайте з землі жодних незнайомих вам предметів: авіабомба, ракета або снаряд могли бути касетними. Бойові елементи часто розриваються при падінні, але можуть вибухнути пізніше, у руках - від найменшого руху або дотику.

Уся увага - дітям і підліткам: не дайте їм підняти що-небудь з-під ніг.

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь