ЩОРОКУ, 15 ЛЮТОГО, В УКРАЇНІ ВІДЗНАЧАЮТЬ ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ НА ТЕРИТОРІЇ ІНШИХ ДЕРЖАВ

Дата: 15.02.2022 14:41

Ця пам’ятна дата приурочена до дня виведення  військ з Афганістану. Після Другої світової війни українські військові брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16  іноземних держав. 33 роки тому останній радянський солдат покинув далеку землю Афганістану. Війна у чужій країні, яка тривала майже десять років, залишила гіркий слід у долях тисяч наших співвітчизників. Участь у ній взяли  близько 160 тисяч українських військовослужбовців, 3360 з яких загинули, 72 зникли безвісти, близько 4000 отримали інвалідність. У числі тих, хто не повернувся  з афганської війни є імена і наших земляків — Сергія Мироненка та Миколи Перфільєва.

Саме до цієї дати в читальній залі оформлена викладка-шана «Афганістан. Подвиг. Пам’ять», яка містить книги та краєзнавчі фотоматеріали «афганської» тематики.

Вшановуючи учасників бойових дій на території інших держав, ми віддаємо шану тим солдатам і офіцерам, які з честю та гідністю виконували свій військовий обов‘язок у гарячих точках світу та низько схиляємо голови перед  світлою пам’яттю загиблих.

Всім ветеранам  афганської війни та їхнім родинам бажаємо міцного здоров’я, сімейного благополуччя та  мирного неба над головою.