ПРО ОЧІКУВАНІ СИЛЬНІ ЗАМОРОЗКИ У ПОВІТРІ 30 ВЕРЕСНЯ - 1 ЖОВТНЯ 2021 РОКУ В СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Дата: 29.09.2021 09:47

У зв’язку з переміщенням прохолодного сухого повітря з півночі, обумовленого впливом Скандинавського антициклону 30 вересня – 1 жовтня 2021 року на території Сумської області  очікується прохолодна, без  опадів погода.  Температура: вночі в повітрі сильні заморозки 0-5 градусів, вдень 10-15 градусів тепла.

2-3 жовтня: малохмарно, без опадів. Вітер південно-східний, 3-8м/с. Температура повітря вночі 1-60 тепла, на поверхні ґрунту заморозки 0-30, вдень 12-170тепла.

Заморозки у вересні, коли ще не зібраний урожай  теплолюбних культур, є небезпечними. Помідори і перець  пошкоджуються при зниженні  температури до – 0,50, викопані і невкриті бульби картоплі -1,-20, корені  цукрових буряків -2,-30.

Тому важливо вжити всіх заходів зі збирання і вивезення овочевих теплолюбних культур, не залишати на полі викопаний і невкритий урожай  картоплі, коренеплодів.