A A A K K K
для людей із порушенням зору
ПУТИВЛЬСЬКА ГРОМАДА
Сумська область, Конотопський район

ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ІМУНІЗАЦІЇ ДИКИХ ТВАРИН ПРОТИ СКАЗУ

Дата: 07.09.2021 15:12
Кількість переглядів: 334

На території Путивльської громади у вересні розпочнеться проведення планової осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин (лисиць, вовків, єнотовидних собак) проти сказу за допомогою авіатранспорту.

Епізоотична ситуація щодо сказу в Україні вимагає радикальних заходів, серед яких одне з основних місць займає пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин, ефективність якої доведена як у експериментальних, так і в польових умовах.

Розповсюдження принад, які містять високоімунну безпечну вакцину проти сказу, здійснюється за допомогою авіатранспорту. Літаки оснащені системами GPS і системами реєстрації скидання вакцини.

Вакцина (приманка) абсолютно не шкідлива для людей та тварин, екології та використовується на території Європейського Союзу більше 10 років. Приманка безпечна, має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із різким запахом м’ясо-кісткового борошна. Усередині приманки знаходиться капсула із вакциною проти сказу.

Систематичне проведення пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу знизить, а надалі – звільнить територію України від сказу природно-вогнищевого типу.

Тому, шановні жителі Путивльщини, коли ви побачите літак АН –2, який розкидає приманку з вакциною розміром із сірникову коробку, просимо не хвилюватись – це лише здійснюється процес вакцинації диких м’ясоїдних тварин.

Наполегливо просимо: при виявленні приманки не брати їх руками і не переносити їх з місця на місце, тим більше додому. Особливо застерегти дітей, при знайденні приманок з вакциною не гратися з нею, а тим більше не пробувати, не розламувати.

Розповсюдження приманок з вакциною здійснюється шляхом розкидання з літаків над лісовими, мисливськими та польовими угіддями громади.

До речі, завдяки саме цій практиці пероральної імунізації диких м’ясоїдних, котрі є основними розповсюджувачами збудника цієї хвороби, у багатьох країнах Європи в кінці минулого століття вдалося повністю позбутися захворювання.

Фото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь