ВИКОНУЄМО РАНКОВУ ГІМНАСТИКУ З БАТЬКАМИ

Дата: 22.02.2021 16:20

Сидячи вдома на карантині можна більше часу приділити дітям і навчити їх (та й себе) гарним звичкам. Заняття фізичними вправами – одна з них.

Ранкова гімнастика – обов’язкова складова організації життєдіяльності дитини. Вона сприяє поглибленню дихання, посиленню кровообігу,  обміну речовин, розвитку різних груп м’язів, формуванню правильної постави, розгальмовуванню нервової системи після нічного сну, створює позитивний емоційний фон для подальшої діяльності у першій половині дня.

Комплекси вправ складаються з урахуванням можливостей і стану здоров’я дітей певного віку, а також їхніх індивідуальних особливостей. Вправи повинні бути прості та доступні для виконання, доцільно включати біг, ходьбу, стрибки, інші вправи для різних груп м’язів.

Тривалість ранкової гімнастики: для дітей третього року життя – 4-5 хвилин, четвертого року життя – 5-6 хвилин, п’ятого року життя – 6-8 хвилин, шостого (сьомого) року життя – 8-10 хвилин.

Орієнтовний комплекс ранкової гімнастики для виконання вдома

Ходьба на місці.

В.п. – стоячи, руки на поясі. Нахили голови вперед-назад, вправо-вліво (4-5 р.).

В.п. – стоячи, руки вперед. Обертальні рухи долонями (3-4 р.).

В.п. – стоячи, руки в сторони. Обертальні рухи в ліктьових суглобах (3-4 р.).

В.п. – стоячи, руки вгору. Обертальні рухи прямими руками (3-4 р.).

В.п. – стоячи, права рука вгору, ліва вниз. Ривки руками назад. Зміна рук кожні два рази (4-5 повторень).

В.п. – стоячи, руки на поясі. Нахили вперед-назад, вправо-вліво (2-3 р. в кожен бік).

В.п. – стоячи, ноги нарізно, руки вперед. Махи прямими ногами вперед, убік, назад (2-3 р. в кожен бік).

В.п. – стоячи, руки на поясі. Випади вперед-назад, убік з упором руками на коліно (1-2 р. в кожен бік).

В.п. – стоячи, руки на поясі. Присідання, руки вперед (5-6 р.).

Ходьба на місці, підскоком – 5-6 р.

Ходьба на місці.

Комплекс вправ повторюється впродовж 1-2 тижнів. Потім слід перейти до інших рухів. Придумати вправи для ранкової гімнастики дуже просто самому.

Батькам необхідно пам’ятати, що діти, які систематично займаються фізкультурою, стають не тільки більш здоровими, міцними та загартованими, а й самостійними, рішучими, сміливими, більш наполегливими для досягнення поставленої мети, вони легше входять у дитячий колектив і швидше засвоюють трудові навички.

Отже, фізичний розвиток дитини, її здоров’я залежать, у першу чергу, від батьків, їхнього способу життя.

Бажаємо міцного здоров`я!

Підготовлено за матеріалами інтернет-ресурсів.