ПУТИВЛЬСЬКА ГРОМАДА
Сумська область, Конотопський район

ДИХАЛЬНА ГІМНАСТИКА ЯК ЗАСІБ ОЗДОРОВЛЕННЯ ДІТЕЙ

Дата: 22.02.2021 16:00
Кількість переглядів: 16915

Дихальна гімнастика у вузькому значенні — це спеціальні вправи для розвитку дихальної мускулатури, які відіграють важливу роль в оздоровленні організму, тому дітей обов’язково потрібно навчати дихати правильно.

Почавши займатися з дитиною досить простими, але ефективними вправами з дихальної гімнастики, ви забудете, що таке простуда, бронхіт, ларингіт.

Отже, чим же щекорисна дихальна гімнастика для дітей:

  1. Збагаченням киснем усіх клітин і органів дитини.
  2. Поліпшенням роботи серцево-судинної і нервової систем, органів травлення.
  3. Керування диханням і, як наслідок, володінням собою.
  4. Зняттям напруги голосових зв'язок.
  5. Профілактикою хвороб органів дихання.
  6. Зміцненням імунітету.

Дихальна гімнастика для дітей дає можливість правильно дихати - при глибокому вдиху потрібно заповнити повітрям легені, розширюючи грудну клітку, а при видиху - виштовхнути все повітря стисканням легенів. При цьому вдих повинен проводитися через ніс, а видих більш плавно і повільніше через рот.

Займатися можна в будь-який час: вранці, після зарядки, на прогулянці в парку або після денного сну, як вам зручно.

Головне - виконуйте вправи разом з дитиною та дотримуватися деяких правил. Для початку потрібно добре провітрити приміщення. Потім почніть робити 1-2 вправи, поступово збільшуючи час і частоту. Плечі при цьому повинні бути опущені, а міміка виглядати природною. І обов'язково стежити за самопочуттям. При запамороченні, блідості, слабкості потрібно відразу припинити сеанс. Основні аспекти дихальної гімнастики:

  • Час сеансу 10-20 хвилин.
  • Займайтеся з дитиною не раніше, ніж через годину після їжі.
  • До вправ додавайте іграшки, машинки, ляльки, щоб сам процес проходив в розважальному форматі.
  • Форма одягу - легка, температура приміщення близько 20 С º.

Велике значення має регулярність занять. Адже результат буде помітний не відразу, а через деякий час.

Ми знаємо, що найлегше навчати дитину в процесі гри. Дихальні вправи не виняток. Тому придумуйте веселі і смішні назви вправам, модифікуючи і підлаштовуючи їх під дитину.

Для виконання дихальної гімнастики рекомендуємо наступні вправи:

 "Повітряна кулька". дитина лягає на спину. На вдиху надуває свою повітряну кульку - животик, а на видиху здуває її. Головна умова - все робити повільно.

 «Водолаз».  Дитина уявляє собі, що на морському дні шукає скарби і затримує дихання на стільки, на скільки  може.

 «Паровоз». Зображуємо паровозик в русі, пародіюючи його звуком «Чух-чух-чух», а після зупиняємося і вимовляємо: «Ту-ту-тууу»

«Годинник». Махати ритмічно випрямленими руками вперед-назад повторюючи «тік-так».

 «Квіти”.  Як духмяно пахнуть квіти! Задоволені всі діти. Кожен з них відчути рад Цей чудовий аромат. Глибоко вдихнути через ніс, видихнути, промовляючи слова: “Чудово!”, “Який аромат!” Як духмяно пахнуть квіти! Задоволені всі діти. Кожен з них відчути рад Цей чудовий аромат.

«Носоріг». Уявляємо себе носорогом, який дихає по черзі через одну ніздрю.

Для дітей старшого дошкільного віку дихальна гімнастика стає грою, яку можна знайти скрізь. Наприклад,  можна побулькати в склянку з соком через трубочку. Не поспішайте лаяти дитину, фахівці стверджують, що це чудова вправа для дихання. Важливо, щоб дитина при бульканні не надувала щоки, а губи тримала в одному, нерухомому положенні.
Крім цього, купіть дитині мильні бульбашки – це теж відмінна гра і тренування дихальної системи. У рухливих іграх, використовуйте звукові вправи, такі як клич індіанців (прикриваючи рот рукою, видаємо будь-які голосні звуки). Насправді, ідей для ігор з елементами вправ дихальної гімнастики – безліч. Все залежить, шановні батьки, від вашого ентузіазму та бажання займатися з дитиною.

Підготовлено за матеріалами інтернет-ресурсів.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь