ПУТИВЛЬСЬКА ГРОМАДА
Сумська область, Конотопський район

НАСИЛЬСТВО

Дата: 09.02.2021 11:17
Кількість переглядів: 430

НАСИЛЬСТВО може бути різним, як фізичним, так і психологічним, економічним чи сексуальним. Закон України « Про запобігання та протидію домашнього насилля» визначає організаційно-правові засади запобігання та протидії домашньому насильству, основні напрями реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, спрямовані на захист прав та інтересів осіб, які постраждали від такого насильства.

 

Хто є жертвами домашнього насильства?

До постраждалих від домашнього насильсьтва відносять колишнього чоловіка або дружину, громадянські шлюби (спільне проживання без реєстрації). Особи, яких визнають кривдниками: прийомні батьки, особи, які спільно проживають чи проживали в одній родині, рідні брати, сестри, опікуни й інші родичі – дядько, тітка, племінниці, двоюрідні брати, сестри, двоюрідні дідусі та бабусі.

Дитина ж вважається жертвою і коли вона зазнала насилля, і навіть якщо стала його свідком.

Потерпаючи від насильства чи стаючи свідком насильства Ви можете звернутись до комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Путивльської міської ради.  Директор – Суховєєва Тетяна Миколаївна,  Там фахівці нададуть необхідні  консультації:    проспект Іоанна Путивльського,93 м. Путивль, тел. (05442) 5-49-02.

   Повноваження Центру надання соціальних послуг Путивльської міської ради у сфері запобігання та протидії домашньому насильству:

  • Прийом і розгляд звернень.
  • Інформування органів місцевого самоврядування, уповноважених підрозділів органів НПУ про виявлення фактів домашнього насильства за наявності добровільної поінформованої згоди постраждалих осіб, крім випадків вчинення насильства стосовно дітей та недієздатних осіб або виявлення актів насильства кримінального характеру, коли така згода не вимагається; у разі виявлення факту домашнього насильства стосовно дитини — інформування не пізніше однієї доби служби у справах дітей та уповноважених підрозділів органів НПУ.
  • Здійснення  оцінки потреб постраждалих осіб.
  • Надання постраждалим особам повної та вичерпної інформації про їхні права і можливості отримання ними дієвої допомоги. 

Якщо Ви опинилися в ситуації домашнього насильства або  стали свідком жорстокого поводження з дітьми або Ваша дитина потерпає від домашнього насильства , то викличте поліцію за номером 102, або зателефонуйте на

  • Гарячу лінію Національної поліції України 0-800-500-202
  • Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0-800-500-335 (безкоштовно зі стаціонарного або мобільного телефонів)

   До місця вчинення насильства можуть залучатися (у разі потреби) представники уповноважених підрозділів органів Національної поліції, служби у справах дітей  виконавчого комітету Путивльської міської ради вул. Першотравнева, 84, м. Путивль та  інших суб’єктів.

-  Єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги: 0 800 213 103(безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).

- Тимчасове проживання для постраждалих від домашнього насильства можливо в державному закладі  « Сумський обласний центр соціально-психологічної допомоги»: вул. Іллінська, 51 м. Суми.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь