В ЯКИХ ВИПАДКАХ БРИГАДА ЕМД МАЄ ПРАВО НЕ ВИЇЖДЖАТИ НА ВИКЛИК

Дата: 07.03.2024 10:39

Екстрена медична допомога входить до Програми медичних гарантій та є безоплатною. Вона надається всім, хто справді її потребує та перебуває у невідкладному стані. Але є випадки, коли бригада екстренки має право не виїжджати на виклик. Розповідаємо

Бригада ЕМД не виїжджає на виклик до пацієнтів, які:

• не перебувають у невідкладному стані або стан яких не вимагає надання екстреної медичної допомоги;
  • не надали достовірну інформацію про свій стан або місцезнаходження;
  • потребують виконання планових призначень лікаря (наприклад, потребують ін’єкції, перев’язки тощо);
  • потребують видачі листків непрацездатності, виписування рецептів і заповнення довідок про стан здоров’я.

Нагадуємо, що прийом повідомлень про невідкладний стан людини в Україні відбувається за єдиним телефонним номером 103. Якщо під час спілкування диспетчер виявить підстави для виїзду бригади екстреної допомоги, то скерує медиків до пацієнта. Якщо ж таких підстав немає, пацієнт отримає консультацію телефоном. Також пацієнта можуть скерувати до сімейного лікаря, якщо його стан не є невідкладним, але потребує огляду чи обстеження у лікаря.

Детальніше про правила виклику 103 читайте на сайті НСЗУ: https://bit.ly/439lZtK