СОЦІАЛЬНА ПІДТРИМКА ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ З ДИТИНСТВА ТА ДІТЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ

Дата: 20.02.2024 11:37

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2024 р. № 110, якою запроваджено спільний з Всесвітньою продовольчою програмою Організації Об’єднаних Націй проект стосовно додаткових заходів із соціальної підтримки осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю.

Право на отримання додаткової грошової допомоги мають:

• Проживають на території України, окрім територій, окупованих рф;
  • Особи з інвалідністю з дитинства та діти з інвалідністю, що є отримувачами державної соціальної допомоги в розмірі менше ніж 3,250 грн на місяць
  • Не отримують допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам (ВПО), крім тих, хто проживає на територіях активних або можливих бойових дій згідно наказу № 309 Мінреінтеграції від 22.12.2022.
  • Не отримують міжнародної цільової грошової підтримки від інших міжнародних організацій протягом періоду надання допомоги.

Увага, якщо бенефіціар перестає відповідати умовам виплати додаткової допомоги, виплата може припинитися, навіть якщо бенефіціар отримував кошти впродовж першого місяця

Виплата додаткової грошової допомоги проводиться щомісяця протягом трьох місяців у розмірі, що визначається як різниця між 3 250 грн і сумою отриманої соціальної допомоги, але не менше ніж 100 гривень на місяць;

Виплата додаткової грошової допомоги проводиться ВПП за відповідний місяць без звернення отримувача соціальної допомоги;

Виплата здійснюється на рахунки в банках отримувачів державної соціальної допомоги, або через доставку УкрПоштою за місцем фактичного місця проживання.

Список осіб, які мають право на отримання грошової допомоги, формується ДП “Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики України» за запитом Міністерства соціальної політики України на основі даних, доступних у реєстрах згідно постанови Кабінету Міністрів 110.