НАШІ ПОСЛУГИ

Дата: 15.02.2024 16:53

Деякі процедури, спрямовані на виявлення захворювання або ж його лікування, здаються нам страшними. Але насправді вони такими не є, особливо, коли процедуру виконує справжній фахівець і коли ми розуміємо для чого це необхідно.

Акушер-гінеколог КНП «Путивльська міська лікарня» Юлія КОБЗИСТА розповідає про метод гістероскопії: що це таке, для чого проводять і як проходить гістероскопія та скільки часу вони займає.

У нашій лікарні проводиться діагностична гістероскопія, її також називають офісною гістероскопією. Гінеколог може призначити гістероскопію з різних причин, але найчастішими показаннями є:

• гіперплазія ендометрію;

• підозра на міому матки;

• поліпи ендометрію;

• аденоміоз;

• пороки розвитку матки;

• внутрішньоматкові синехії (спайки);

• маткові кровотечі в період менопаузи;

• ациклічні маткові кровотечі;

• порушення МЦ (рясні або мізерні менструації, хворобливі менструації, збої циклу);

• безпліддя неясного генезу;

• підозра на онкозахворювання;

• видалення сторонніх предметів (спіраль).

Діагностична гістероскопія – малоінвазивна безпечна процедура, під час якої лікар з допомогою тонкого оптичного пристрою – гістеросокопа, в режимі реального часу оглядає стінки матки, стан порожнини матки, трубних кутів та шийки матки.

Цей метод дозволяє виконувати як діагностичні, так і лікувальні процедури, з мінімальною травматизацією, без додаткових розрізів і абсолютно безболісно, так як процедура відбувається під місцевим або внутрішньовенним знеболенням.

"Окремо хочу зауважити, - відмічає Юлія Валеріївна, - діагностична гістероскопія є ендоскопічним обстеженням, спрямованим на ранню діагностику онкологічних захворювань".

Коли проводять гістероскопію?

Гістероскопію краще проводити в період, коли ендометрій невеликої товщини, тобто після завершення менструації до 10 дня менструального циклу.

Гістероскопія триває 10 - 15 хвилин і вимагає знаходження в клініці не більше 3 годин.

Діагностична гістероскопія проводиться безкоштовно за електронним направленням лікаря після необхідного лабораторного обстеження.

Сучасне оснащення та кваліфіковані спеціалісти нашої лікарні – це прояв турботи про пацієнтів. Ми чекаємо на вас.