ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ ЕПІЛЕПСІЇ

Дата: 14.02.2024 13:07

Епілепсія є хронічним розладом мозкової діяльності, що супроводжується нападами: від незначних провалів у пам’яті та короткочасних судом до повної втрати контролю над тілом на кілька хвилин.

Такі напади стаються несподівано і можуть початися будь-де. В цей момент людина з епілепсією дуже залежить від здатності оточення надати допомогу правильно. Тож не зайвим буде нагадати, як допомогти людині, щоб не нашкодити, під час нападу

Що потрібно робити:

Перша допомога при епілепсії — це дві прості дії: переконатися у відсутності небезпеки; подбати про те, щоб людина під час судом не травмувала голову. Тому треба потримати голову, щоб вона не стукалася об землю чи підлогу.

Необхідно зафіксувати (в жодному разі не язик) час від початку до кінця активних судом Якщо напад триває більше 5 хвилин — дзвоніть до 103.

Коли судоми закінчаться, покладіть людину в стабільне бокове положення.

Чого не можна робити в жодному разі:

• Стримувати судоми силоміць.
  • Намагатися розкрити людині рот, розщепити зуби — так можна зламати зуб або щелепу, користі при цьому ніякої.
  • Фіксувати язик, тим паче чимось його проколювати — під час судом язик скорочується і ніяк не може перекрити дихальні шляхи, попри поширене упередження.
  • Давати будь-які ліки, таблетки, воду.

Коли телефонувати до екстреної медичної допомоги:

• Коли напевне знаєте, що такий напад у людини вперше.
  • Коли знаєте, що людина вагітна або має діабет.
  • Якщо людина травмувалася через падіння.
  • Якщо напади повторюються часто і між ними не відновлюється свідомість. Або напад триває понад 5 хвилин.
  • Якщо судоми в незнайомої людини і ви не знаєте, чи це епілепсія.

Пам’ятайте: правильно надана допомога може врятувати людині життя.