РОЗБИВАЄМО МІФИ

Дата: 14.02.2024 13:04

Сьогодні знову повертаємося до міфу про аналізи. Думка про те, що сімейний лікар має виписати е-направлення на всі аналізи, які бажає зробити пацієнт є хибною.

Лікар призначає аналізи пацієнтам. Не навпаки.

Трохи детальніше:

• Аналізи, які потрібні для діагностики та визначення схеми лікування, є складовою медичних послуг.
  • Аналізи є безоплатними для пацієнтів. За кожним медичним пакетом передбачено певний перелік, відповідно до специфіки надання медичної допомоги.

Головна умова для безоплатних аналізів, якщо пацієнт не лікується в стаціонарі — це направлення. А якщо пацієнт лікується в умовах стаціонару, то всі необхідні аналізи передбачені стаціонарними пакетами надання допомоги і мають бути зроблені безпосередньо у лікарні.

Електронне направлення виписує лікуючий лікар — або лікар первинної ланки, або вузький спеціаліст, і тільки якщо це потрібно для встановлення діагнозу або призначення лікування. Пацієнт не може вимагати направлення на аналізи за власним бажанням.

Направлення на аналізи виписує той лікар, який і призначає ці обстеження.