ВЕСЕЛА ЙОГА ДЛЯ ДІТЕЙ

Дата: 05.01.2024 14:43

Бути в гармонії з власним тілом і завжди мати вигляд на всі сто допоможе йога — тренд у галузі здорового способу життя. Досить сидіти перед телевізором! Якщо хочеш бути здоровим та життєрадісним, приєднуйся до шанувальників дитячої йоги.

Що таке йога?

Йога — це давнє вчення про самовдосконалення. Хто і коли вигадав йогу, достеменно невідомо. Однак в долині річки Інд в Індії знайдено багато стародавніх печаток, які зображали людей у медитативних позах. Це перші свідчення існування йоги на Землі — вчені припускають, що виготовили їх ще в ІІІ тис. до н. е.

Термін «йога» походить від санскритського слова «йодж» , що перекладається як гармонія, вправа, з’єднання. Засновником йоги вважають індійського мудреця Патанджали. Саме він — лікар та проповідник цілющих асан для розуму і тіла — написав славнозвісні «Йога-сутри». Це перший посібник із йоги, що зберігся до наших днів.

Навіщо займатися йогою?

Східні гуру (вчителі) запевняють, що регулярні заняття йогою:

• допомагають розслабитися,
  • покращують роботу внутрішніх органів та систем організму,
  • підвищують працездатність та розумову активність,
  • розвивають координацію рухів.

Дитяча йога: ранковий комплекс вправ

Не любиш вставати зранку? Відчути всю чарівність цієї пори доби Тобі допоможе йога. Виконуй вправи та прокидайся з задоволенням!

Дихання сонця

Глибоко вдихаючи, розведи руки в сторони та підніми до неба. Видихни, опустивши руки вниз.

Рогалик

Крути тулуб з боку в бік, розмахуючи руками вперед і назад, немов закручуєшся в маленький рогалик.

Вулкан

Під час вдиху одночасно підніми руки вгору та стань на носочки. Кінчики пальців та п’ятки тримай разом. Всім тілом щосили тягнися до неба.

Шалений лижник

Полюбляєш екстрим? На видиху зігни ноги в колінах, тіло нахили вниз та притисни груди до стегон. Руки відведи назад. Уяви себе швидким лижником!

Блискавка

Видихаючи зігни ноги в колінах і тягнися руками до неба немов справжня блискавка!

Гора

Стань прямо. Ноги постав разом, паралельно одна до одної. Долоні склади разом перед собою. Міцно стоячи на ногах, тягнися хребтом угору. Не забувай рівномірно дихати і тримати плечі опущеними.

Пробудження

Сядь на підлогу та схрести ноги. Поклади руки на коліна. Тримаючи плечі опущеними, тягнися хребтом угору. От ми й прокинулись!

Весела йога для дітей у картинках

Ці вправи допоможуть тобі позитивно налаштуватися на заняття в школі, зняти напруження після контрольної і просто весело провести час.

Але пам’ятайНе варто одразу намагатися виконувати складні вправи — йога має дарувати задоволення! Перед тренуванням не забудь виконати розминку. Найкраще займатися йогою під наглядом тренера.

Слоненя

• Стань рівно.
  • Нахилися вперед.
  • Зімкни руки.
  • Гойдай руками з боку в бік, немов слоненя хоботом.

Вісімка

• Сядь на підлогу. Схрести ноги.
  • Поклади ліву руку на праве коліно.
  • Праву руку витягни за спиною і глибоко вдихни.
  • Зміни руку.

Видра

• Ляж на живіт.
  • Витягни руки перед собою.
  • Повільно підійми голову та груди.
  • Випрями руки.

Літачок

• Ляж на килимок.
  • Підійми груди, руки та ноги.
  • Дихай глибоко.

Лев

• Стань на коліна.
  • Зігнись, нахиливши груди до стегон.
  • Вдих, видих.
  • Подай тіло вперед и загирчи, немов лев.

Сюрприз

• Сядь рівно.
  • Підтягни коліна до грудей та обхопи їх руками.
  • Поклади голову на коліна.
  • Видихни.
  • Вдихни та підійми голову.

Мушля

• Сядь на підлогу.
  • Зведи підошви разом.
  • Поклади руки під коліна, торкаючись ліктями підлоги.
  • Вдихни, видихни.

Повільно нахили голову до стоп

Створено за матеріалами із мережі internet