ПАЛІАТИВНА ДОПОМОГА ДЛЯ ВЕТЕРАНА

Дата: 04.12.2023 10:41

Національна служба здоров’я України продовжує серію публікацій для ветеранів про те, як отримати безоплатну медичну допомогу за Програмою медичних гарантій.

Якщо у ветерана діагностували важку невиліковну хворобу або стан, він може отримувати паліативну допомогу. Це комплекс медичних послуг, які допомагають полегшити життя.

Така допомога може бути надана людям з інсультами, онкологічними захворюваннями, розладами психіки, хронічною серцевою недостатністю, деменцією, цукровим діабетом, хворобою Альцгеймера тощо.

Існують дві форми паліативної допомоги:

яка надається пацієнтам удома за пакетом “Мобільна паліативна медична допомога дорослим і дітям” – таких надавачів зараз 1058.

яка надається у лікарні за пакетом “Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим і дітям” – таких закладів зараз 725.

В рамках пакетів гарантуються, зокрема, такі послуги:

проведення необхідних аналізів і обстежень (аналізи крові та сечі, глюкоза тощо);

симптоматична терапія;

киснева та респіраторна підтримка;

забезпечення асистивними засобами (крісла колісні, милиці тощо);

психологічна допомога;

послуги з реабілітації.

Мультидисциплінарна команда з паліативної допомоги приїздить до пацієнта не рідше одного разу на місяць. А також не менше одного разу на тиждень зв'язується телефоном.

Щоб отримати мобільну паліативну допомогу, потрібно мати електронне направлення від лікаря первинки або лікуючого. А для стаціонару направлення також може видати й лікар мобільної паліативної допомоги.

Докладніше про мобільну паліативну допомогу читайте тут – http://surl.li/jpnts, про стаціонарну – http://surl.li/jpntp.