СЬОГОДНІ УКРАЇНА ЗРОБИЛА ВЕЛИКИЙ КРОК ВПЕРЕД У РОЗВИТКУ ТРАНСПЛАНТАЦІЇ СТОВБУРОВИХ КЛІТИН

Дата: 23.11.2023 09:50

Уряд ухвалив постанову, якою передбачається створення Державної інформаційної системи трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин.

Це допоможе розвʼязати один із головних викликів при трансплантації – швидкість визначення клітинної спорідненості.

Система дозволить шукати і формувати пару донор-реципієнт та обмінюватися інформацією та документами з іншими інформаційними системами.

Отже, після наповнення системи інформацією про «біологічні паспорти» (або результати обстежень) потенційних донорів гемопоетичних стовбурових клітин, збільшиться кількість людей, яким буде надано медичну допомогу цим методом лікування.

Нагадаємо, пересадка стовбурових клітин може знадобитися при 30 різних хворобах. Їх поділяють на:

гематологічні. Наприклад, гострий лейкоз, множинна мієлома, плазмоклітинний лейкоз, лімфома Ходжкіна, неходжкінські лімфоми;

негематологічні. Наприклад, L амілоїдоз чи POEMS-синдром;

аутоімунні.