186 993 ПАЦІЄНТІВ З ДІАБЕТОМ ОТРИМАЛИ ІНСУЛІНИ ЗА ПРОГРАМОЮ РЕІМБУРСАЦІЇ “ДОСТУПНІ ЛІКИ” З ПОЧАТКУ 2023 РОКУ

Дата: 15.11.2023 13:47

Найбільше пацієнтів отримали інсуліни в аптечних закладах таких областей:

Дніпропетровська — 19 665

м. Київ — 15 727

Львівська — 13 305

Одеська — 11 665

Київська — 10 959

З початку 2023 року:

1 111 575 рецептів виписали лікарі

1 057 848 рецептів погашено пацієнтами

1 500 273 291 грн виплатила НСЗУ за відпущені інсуліни

Препарати інсуліну відпускаються безоплатно або з незначною доплатою. З усіх відпущених інсулінів 64% — безоплатні.

На час дії воєнного стану доступ до інсулінів максимально спрощено. Якщо ви переїхали або з лікарем, з яким підписана декларація, немає зв’язку — можна звернутися за рецептом до будь-якого іншого лікаря первинки. Укладати нову декларацію необов’язково.

Щоб отримати інсуліни безоплатно або з доплатою необхідно отримати рецепт в ендокринолога або сімейного лікаря. Детальніше про це у роз’ясненні https://bit.ly/32zKqFG.

З рецептом можна звернутися лише до тих аптек, які уклали договір із НСЗУ за напрямом реімбурсації інсулінів. Загалом в Україні 724 аптечні заклади відпускають інсуліни за програмою реімбурсації. Актуальний перелік є на сайті НСЗУ, на дашборді “Електронна карта місць відпуску лікарських засобів за еРецептом”. Впізнати потрібну аптеку можна за наліпкою “Інсуліни+” або за телефоном контакт-центру НСЗУ 16-77.