ГРВІ, ГРИП, COVID: ЯК УБЕРЕГТИСЬ?

Дата: 16.11.2023 11:42

Настання холодів ми, як правило, відчуваємо ще й завдяки тому, що всі навколо починають хворіти. Так стається насамперед через те, що люди більше часу проводять разом у приміщеннях, які не провітрюються, та передають інфекцію одне одному.

Уникнути респіраторних інфекцій на 100% неможливо, проте можна знизити ризики зараження. Для цього потрібно:

Мити руки з милом та користуватися антисептиком (просто розкладіть їх у всі ваші сумки та куртки).

Якщо можна уникнути тісних людних місць — уникати їх.

Провітрювати житло та офіс.

Використовувати зволожувач повітря — через пересушену слизову вірусам легше проникнути в організм.

Наскільки це можливо в українських реаліях, спати вдосталь, щоб почуватися бадьорими.

Харчуватися збалансовано.

Бути фізично активними.

Вакцинуватися від грипу. Це щеплення не є безоплатним, проте рекомендуємо придбати вакцину самостійно та щепитися у свого сімейного лікаря.

Вакцинуватися проти пневмококової інфекції, яка спричиняє, зокрема, пневмонію. Ця вакцина також не закуповується державою, проте доступна в аптеках. Вакцинуватися рекомендовано дорослим та дітям від 6 тижнів.

Вакцинуватися проти COVID-19. Дуже важливо отримати принаймні первинний курс щеплень з 1 дози вакцини Janssen або 2 доз будь-якої іншої вакцини. Через 5 місяців після первинного курсу – зробіть перше бустерне щеплення. А якщо і його робили ще минулої зими, то зробіть друге.

Вакцинуватися можна безоплатно у будь-якому пункті щеплень – https://list.covid19.gov.ua/.

І нехай цей сезон мине без застуд