ПОДАТКИ ГРАЮТЬ ВАЖЛИВУ РОЛЬ У ПІДТРИМЦІ ЕКОНОМІКИ СТАБІЛЬНОСТІ В УМОВАХ ВІЙНИ

Дата: 03.11.2023 15:27

В. о. начальника Головного управління ДПС у Сумській області Артем Снєжко проінформував медіа про стан надходжень до бюджетів усіх рівнів у січні - жовтні 2023 року.

Так, за інформацією посадовця у січні - жовтні 2023 року забезпечено збір до зведеного бюджету України в сумі  17759,7 млн  грн, що на 1667,6 млн грн або 10,4 відс. більше надходжень за відповідний період минулого року.

До Державного бюджету сума збору склала  9111,5 млн грн, забезпечено приріст надходжень у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 329,3 млн грн, або 3,7 відсотки.

У тому числі до загального фонду Державного бюджету зібрано 9 097,3 млн грн, що на 331,6 млн грн або 3,8 відс. більше надходжень за відповідний період минулого року.

У розрізі основних бюджетоформуючих податків та зборів забезпечено надходження: податку на доходи фізичних осіб (з урахуванням військового збору) – 2 313,2 млн грн, що на 366,1 млн. грн., або на 18,8 відс. більше минулорічного показника; рентної плати за користування надрами – 4 216,9 млн гривень; податку на прибуток – 549,5 млн грн, що на 257,1 млн грн та в 1,9 рази більше надходжень за відповідний період минулого року; податку на додану вартість – 1 737,4 млн грн, що на 88,5 млн грн, або на 5,4 відс. більше минулорічного збору; частини чистого прибутку (доходу) державних унітарних підприємств, що вилучається до бюджету, – 121,3 млн грн, що на 87,9 млн грн, або в 3,6 рази більше надходжень за відповідний період минулого року; інші надходження – 59,7 млн грн, що на 45,6 млн грн, або в 4,2 рази більше минулорічного показника; акцизного податку – 49,5 млн грн, що на 25,4 млн грн, або в 2,1 рази більше минулорічного показника.

У структурі податкових надходжень Державного бюджету за січень - жовтень 2023 року основну частку займають рентна плата за користування надрами – 46,3 відс., податок на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) – 19,1 відс. та податок на доходи фізичних осіб (з урахуванням військового збору) – 25,4 відсотка.

Загалом, в умовах війни податкові надходження визначають можливість країни фінансувати свої потреби, забезпечувати безпеку та підтримувати своїх громадян. Тому вони стають однією з найбільш важливих складових фінансової стабільності країни в умовах війни.