ЛІКАРІ, ЯКІ ПРИЙМАЮТЬ БЕЗ НАПРАВЛЕННЯ

Дата: 17.10.2023 09:57

Існує поширений міф, що звернутися до будь-якого лікаря можна тільки маючи відповідне направлення. Але це – міф.

За електронним направленням від лікаря первинної ланки можна отримати безоплатну планову консультацію у вузькопрофільних спеціалістів, послуги з реабілітації, пройти обстеження чи аналізи тощо.

Проте є лікарі, до яких можна звернутися без направлення напряму, і цей візит буде оплачений коштом Національної служби здоров’я України. Без направлення можна звернутися до:

акушера-гінеколога;

психіатра;

нарколога;

стоматолога;

фтизіатра;

лікаря, у якого пацієнт із хронічним захворюванням перебуває під наглядом.

Якщо вам відмовляють у прийомі й вимагають електронне направлення, зверніться за роз’ясненням до керівника медичного закладу.

Крім того, ви завжди можете зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77, щоби дізнатися про свої права та уточнити, як діяти у випадку їх порушення.