ПІДТРИМКА ВІД БФ "РОКАДА"

Дата: 22.09.2023 09:46

Благодійний фонд «РОКАДА» був заснований у 2003 році та є виконавчим партнером Міжнародного Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН).

Благодійний Фонд «Рокада», ще до повно-масштабного вторгнення росії працював з біженцями та шукачами притулку в Київській області та мав в штаті 21 особу. З лютого місяця 2022 року зміг швидко розгорнути діяльність в десяти регіонах країни, залучивши до свого штату близько 400 високо-кваліфікованих фахівців соціально-правової сфери.

Напрям роботи БФ “Рокада” розширився і змінився на нові, сучасні напрямки діяльності, а саме:

СОЦІАЛЬНА ПІДТРИМКА

Консультуємо з питань доступу до соціальних, медичних, освітніх, адміністративних та інших послуг, допомагаємо з отриманням благодійної допомоги. Здійснюємо соціальні супроводи та перевезення

ПСИХОЛОГІЧНА ПІДТРИМКА

Надаємо індивідуальні та групові консультації для дорослих та дітей з питань адаптації у новому середовищі, подолання тривожного стану, розгубленості, страхів, панічних станів та атак

ЮРИДИЧНА ПІДТРИМКА

Консультуємо з питань правового характеру: відновлення чи отриманням документів, оформленням пенсії, компенсація за зруйноване житло, складання заяв щодо мінно-вибухових травм тощо

ПІДТРИМКА ПОСТРАЖДАЛИХ ВІД НАСИЛЬСТВА

Опікуємося прихистками для постраждалих від насильства, надаємо конфіденційну психологічну та соціальну підтримку, проводимо просвітницьку роботу

ПІДТРИМКА ПРИХИСТКІВ

Створюємо комфортні умови проживання в МКП, допомагаємо ефективно організовувати їхню роботу, домовлятися переселенцям про правила співжиття

ІНТЕГРАЦІЯ

Координуємо роботу Рад ВПО, створюємо умови для залучення ВПО у життя громад, реалізуючи спільні інфраструктурні, освітні, культурні проєкти

ЗАХИСТ ПРАВ ВПО

Аналізуємо законодавство України щодо можливостей ВПО. Проводимо адвокаційні кампанії на регіональному та державному рівнях із залученням ВПО

Наразі осередки Благодійного Фонду «РОКАДА» діють в 11 регіонах України: Київській, Чернігівській, Житомирській, Львівській, Чернівецькій, Рівненській, Хмельницькій, Івано-Франківській, Волинській, Тернопільській та Сумській областях. Загалом організація працює у більше ніж 300 громадах по Україні. Особливу увагу організація приділяє особам, які проживають у невеликих селах чи містечках, та не перебувають у фокусі уваги представників інших міжнародних організацій чи громадських об'єднань. Якщо у 2022 році основним видом діяльності була кризова допомога, то у 2023 році пріоритетною є діяльність, що спрямована на сприяння згуртованості, інтеграції та інклюзії.

Надважливою є робота на рівні громад, адже після реформи децентралізації саме громади отримали найбільше повноважень та можливостей для прийняття рішень. БФ Рокада координує роботу 147 місць компактного проживання ВПО по всій Україні. Завдяки цьому Рокада має можливість виявляти активістів серед ВПО, сприяти процесу їх самоорганізації.

У семи регіонах України БФ Рокада використовує в своїй діяльності спеціально обладнані автомобілі для перевезення маломобільних осіб, осіб з обмеженими можливостями.

В західних регіонах працюємо з МКП. Крім підтримки діяльності МКП, та роботи з ВПО, Рокада здійснює невеликі ремонти.

В кожному з регіонів, де ми працюємо, обладнано дитячі простори. Завдяки співпраці з фасилітаторами Рокада надає різноманітну допомогу в громадах.

БФ Рокада тісно співпрацює з адміністраціями громад, обласними адміністраціями, департаментами соціального захисту. В кожному регіоні підписані Меморандуми про співпрацю, маємо подяки від голів Обласних Військових Адміністрацій.

Рокада є учасником регіональних координаційних груп з питань ВПО, членом регіональних комісій ГЗН, регіональних експертних рад при регіональному представнику Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини тощо.

Фонд має досвід впровадження різноманітних міжнародних проєктів, що стосуються, зокрема, роботи з дітьми та молоддю, надання правової допомоги, допомоги постраждалим від ГЗН.