ВАЖЛИВО ДЛЯ ВПО

Дата: 21.09.2023 15:10

Допомога для ВПО - один з найбільш важливих інструментів для підтримки внутрішньо переміщених осіб. З метою осучаснення умов надання цієї допомоги Уряд ухвалив постанову, якою уточнено параметри для її надання.

Зокрема, для всіх ВПО, які проживають в Україні та отримували допомогу станом на 1 серпня 2023 року? автоматично продовжено виплату ще на 6 місяців до кінця січня 2024 року.

Відповідно не продовжено виплати особам, які:

повернулися до покинутого місця проживання;

перебувають за кордоном більше 30 календарних днів поспіль без поважних причин (а сааме: відрядження, лікування тощо);

відбувають покарання в місцях позбавлення волі або засуджені за колабораціонізм.

Крім того, за рішенням Уряду з 1 вересня виплата допомоги припиняється для тих громадян, чий майновий стан дозволяє здійснювати суттєві витрати без допомоги держави, тобто:

придбали новий транспортний засіб (із року випуску якого минуло менше 5 років), крім авто, які придбані волонтерами та передані на потреби оборони країни;

придбали на суму більше 100 тис. грн квартиру, будинок, земельну ділянку (крім житла придбаного за рахунок держави чи місцевого бюджету);

мають на депозитному банківському рахунку кошти в сумі більше 100 тис. грн;

придбали іноземну валюту, а також банківські метали на загальну суму більше 100 тис. грн;

мають у власності житло, що розташоване на теріторіях, де не ведуться бойові дії чи окуповане, якщо таке житло має площу понад 13,65 кв.м. на одного члена сім'ї.

Наголошуємо, що цїєю постановою надано можливість отримувати допомогу на проживання дітям, які народились у ВПО після переміщення та відмовились від статусу внутрішньо переміщеної особи, без звернення до органу соціального захисту населення, дистанційно.

На наступні шість місяців переміщені особи, які отримують допомогу у вересні, мають право на автоматичне продовження її виплати, якщо в родині є:

діти з інвалідністю;

сім'ї, які мають трьох і більше дітей віком до18 років;

неповнолітні діти, які прибули без супроводу законного представника;

сім'ї, середньомісячний дохід яких на 1 члена сім'ї не перевищує розміру 4-х прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність;

сім'ї, у складі яких є непрацююча працездатна особа, яка протягом періоду отримання допомоги сприяла своїй економічній самостійності (працевлаштувалась, зареєструвалась у центрі зайнятості, як безробітна, зареєструвалася як підприємець тощо);

особи пенсійного віку, дохід яких не перевищує розміру 3-х прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність.

Звертаємо увагу, що загальний строк отримання допомоги не може перевищувати 12 місяців.