ДО МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ У СІЧНІ-СЕРПНІ 2023 РОКУ НАПРАВЛЕНО ПОНАД 6,6 МЛРД ГРИВЕНЬ

Дата: 08.09.2023 11:54

За інформацією в.о. начальника Головного управління ДПС у Сумській області Артема Снєжка, платниками області за вісім місяців 2023 року сплачено до місцевих бюджетів 6618,4 млн грн податкових платежів. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 1116,6 млн гривень.

У розрізі податків та зборів забезпечено надходження:  податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) - головного наповнювача місцевих бюджетів – 4925,7 млн гривень. Зазначена сума більше тогорічного показника на 862,2 млн грн;  єдиного податку – 658,5 млн гривень. У розрізі платників «левову» частину, а це 418,4 млн грн сплатили фізичні особи. Юридичні особи IV групи разом із сільгоспвиробниками сплатили 163,7 млн грн, а різницю – 76,4  млн грн  – додали юридичні особи III групи; податку на майно в частині плати за землю – сплачено 585,5 млн грн, що на 131,5 млн грн більше суми надходжень за відповідний період минулого року; рентної плати за користування надрами – 179,6 млн грн, що більше на 2,7 млн грн; податку на прибуток – 52,7 млн грн,  що більше тогорічного на 12,9 млн гривень.

Посадовець проінформував, що тільки у серпні 2023 року до місцевих бюджетів області було направлено 847,2 млн грн податків та зборів, забезпечено приріст надходжень у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 50,7 млн гривень. У розрізі податків та зборів забезпечено надходження: податку на доходи фізичних осіб – 624,4 млн грн, що більше минулорічного показника на 28,1 млн грн; податку на майно в частині плати за землю – 72,7 млн грн, що на 13,3 млн грн, більше надходжень за відповідний період минулого року;  єдиного податку – 83,5 млн грн, з них сплачено: юридичними особами (III група) – 12,0 млн грн; фізичними особами – 62,5 млн грн; юридичними особами (ІV група – с/г виробниками) – 9,0 млн грн; податку на прибуток – 10,5 млн грн, що на 4,9 млн грн більше торішнього показника;  рентної плати за користування надрами – 18,9 млн гривень.

«Наповнення місцевих бюджетів, особливо у час війни, є необхідним внеском для скорішої Перемоги. Суб’єкти господарювання Сумщини розуміють наскільки важливою є кожна сплачена до бюджету гривня й відповідально виконують свій обов’язок перед державою. Ми щиро вдячні за сумлінно сплачені податки. Разом продовжуємо працювати на Перемогу, спільними зусиллями наближаємо її!», - підсумував посадовець.