РОЗКАЖІТЬ БАТЬКАМ ПРО МОЖЛИВІСТЬ ОТРИМУВАТИ ЛІКИ БЕЗОПЛАТНО АБО З НЕВЕЛИКОЮ ДОПЛАТОЮ

Дата: 11.08.2023 11:36

Це можливо завдяки програмі реімбурсації “Доступні ліки”

Нині в програму “Доступні ліки” входять 486 лікарських засобів за такими напрямами: серцево-судинні захворювання; цукровий і нецукровий діабет, хронічні хвороби нижніх дихальних шляхів; розлади поведінки і психіки та епілепсія; хвороба Паркінсона, імуносупресивні препарати.

Поцікавтеся станом здоров’я своїх батьків, бабусь та дідусів або інших близьких родичів. Які ліки вони регулярно приймають і чи призначав їх лікар? Допоможіть їм записатися до сімейного лікаря – він випише е-рецепт на ліки, які включені в програму, або випише е-направлення до лікаря-спеціаліста за необхідності.

Щоб отримати ліки необхідно звернутися до відповідного лікаря:

- серцево-судинні захворювання, цукровий діабет II типу, бронхіальна астма та ХОЗЛ (хронічне обструктивне захворювання легень) – сімейного лікаря, терапевта або педіатра.

- при розладах психіки та поведінки - психіатра;

- при епілепсії - психіатра або невролога;

- при нецукровому або інсулінозалежному діабеті — ендокринолога;

- при хворобі Паркінсона - невролога;

- імуносупресивні препарати – трансплант-координатор.

Після отримання призначення і першого е-рецепту від лікаря-спеціаліста подальші рецепти можна отримувати у свого сімейного лікаря.

Вимушені переселенці можуть звертатись до лікаря без декларації. Отримати “Доступні ліки” можна в будь-якому куточку країни, в будь-якій аптеці з договором із НСЗУ.

Аптеки, які беруть участь у програмі реімбурсації, можна впізнати візуально. Вони мають на дверях наліпку «Тут є “Доступні ліки”», а ті, де можна отримати інсулін, мають наліпку «+Інсуліни».

Знайти найближчу аптеку з договором із НСЗУ можна:

зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

Оператор підкаже, де найближча аптека, яка має договір із НСЗУ, яка відпускає ліки за необхідним напрямком.

через чат-бот «Спитай Гриця» https://t.me/SpytaiGrytsia_bot.

Слідуйте за вказівками чат-боту і він вкаже, де найближча аптека.

через дашборд на сайті НСЗУ: https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pharmacy-map. В меню зліва оберіть ваш населений пункт та потрібний напрямок програми реімбурсації. Дашборд покаже аптеки, які відповідають вашому запиту, з адресами та телефоном.

Радимо попередньо зателефонувати в аптеку та уточнити, чи є потрібний вам лікарський засіб в наявності.