УВАГА! ОТРУЄННЯ ГРИБАМИ!

Дата: 08.08.2023 13:23

Щороку по Україні фіксується до 200 випадків отруєння дикорослими грибами. На жаль, нерідко труяться діти.

Гриби (навіть штучно вирощені) – їжа не для дітей, тому не давайте грибних страв дітям. Не можна вживати грибів вагітним та жінкам, що годують груддю, літнім людям, а також людям, що мають захворювання шлунково-кишкового тракту.

Гриби й для здорової людини мають ряд протипоказань до вживання. Гриби можуть стати не тільки причиною серйозного харчового отруєння, але часте вживання грибів може призвести до хвороб шлунково-кишкового тракту. Це пов'язано з тим, що в грибах міститься білок хітин, який практично не перетравлюється нашою травною системою. Саме його надлишок може призвести до гастриту та інших більш серйозних проблем.

Крім того, що гриби самі по собі можуть викликати отруєння, до того ж від вживання дикорослих грибів консервованих у домашніх умовах можна захворіти на ботулізм (тяжка токсикоінфекція). Збудник ботулізму розвивається в умовах низького вмісту кисню та може потрапити до консервованих грибів.

Краще відмовтеся від споживання дикорослих грибів, як від продукту взагалі, а споживайте штучно вирощені печериці, гливи, купуючи їх у стаціонарних торговельних мережах.

Не купуйте гриби на стихійних ринках, з рук, у місцях несанкціонованої торгівлі чи у продавців на автошляхах!

Рекомендуємо, утриматися від збору грибів на тимчасово окупованих та звільнених територіях України від окупації. Загроза замінування на території ведення бойових дій залишається великою.

При появі будь-яких симптомів харчового отруєння чи взагалі погіршення стану здоров’я не можна гаяти жодної хвилини.

Негайно викликайте «швидку допомогу» та наголошуйте на тому, що хворий вживав гриби!

У жодному випадку не займайтеся самолікуванням і не намагайтеся «перечекати» ‒ це може бути смертельно небезпечно.

Бережіть себе та своїх рідних та близьких!

Відділ державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Конотопського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області