ДО УВАГИ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ

Дата: 08.08.2023 17:08

3 1 січня 2022 року суб’єкти господарювання, які працюють у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зокрема, приватні підприємці та фізичні особи-підприємці 2-4 групи, мають зареєструвати реєстратори розрахункових операцій (PPO).

Однак, за період з 1 січня 2022 до 1 жовтня 2023 року, у зв’язку з війною, уряд прийняв рішення не застосовувати фінансову відповідальність за відсутність касових апаратів до вcix торговців, окрім тих, що здійснюють продаж підакцизних товарів, валютних цінностей a6o ж працюють у сфері азартних iгop.

У рамках дії Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» вже з 1 жовтня 2023 року відновлюються застосування штрафних санкцій за порушення використання PPO та ПPPO.

Тобто відповідальність бізнесу за непроведення фіскалізацїі відновлено.

Отже, усі СГД на загальній системі, платники єдиного податку, які є платниками ПДВ, а також ті платники єдиного податку, які здійснюють діяльність підакцизною групою товарів, реалізують технічно складні побутові товари, лікарські засоби, вироби медичного призначення й реалізують ювелірні вироби, за порушення у сфері PPO сплачуватимуть штрафи в повному обсязі: 100% вартості товару, реалізованої послуги при першому порушенні та 150% - при кожному наступному порушенні, роз’яснюють фахівці.

Водночас для ФОП єдиного податку II та III групи за ставкою 5%, а також IV групи, які не торгують товарами з переліченої ризикової групи (підакцизна група товарів, технічно складні побутові товари, лікарські засоби, вироби медичного призначення, ювелірні вироби), встановлені знижені розміри штрафних санкцій — 25% вартості реалізованих із порушенням товарів — за перше порушення та 50% вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг)за кожне наступне.

Такий розмір штрафних санкцій діятиме до 31 липня 2025 року, але не пізніше ніж до дати припинення a6o скасування воєнного стану.