НАЗВИ ШЕСТИ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ ПУТИВЛЬСЬКОЇ ГРОМАДИ НЕ ВІДПОВІДАЮТЬ СТАНДАРТАМ ДЕРЖАВНОЇ МОВИ АБО СТОСУЮТЬСЯ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРСЬКОЇ ПОЛІТИКИ

Дата: 03.07.2023 15:17

Такий висновок міститься в рішенні Національної комісії зі стандартів державної мови (далі – Комісія) від 22.06.2023 № 230, яке надійшло до нашої громади наприкінці червня.

У переліку зазначені села Сімейкине, Плотникове, Роща, Руднєве, Суворове, Красне.

Комісія рекомендує обґрунтувати доцільність збереження існуючих назв або запропонувати нові назви в установленому законодавством порядку.

З повним рішенням Комісії можна ознайомитися за посиланням: https://mova.gov.ua/.../che.../rishennia-230-vid-22-chervnia

Тож відповідно до Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», органи місцевого самоврядування в шестимісячний строк з дня оприлюднення на офіційному веб-сайті вищезазначеного переліку мають провести консультації з громадськістю та подати з урахуванням рекомендацій Комісії на розгляд Верховної ради України пропозиції щодо перейменування населених пунктів з метою приведення їх назв у відповідність.

Нагадаємо, що на виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» в Путивльській громаді проводилися громадські обговорення в листопаді 2022 року, за результатом чого перейменовано 38 топонімів.

Вулиці та об'єкти, названі на честь партизан Радія та Семена РУДНЄВИХ, Сидора КОВПАКА, Григорія БАЗИМИ залишені без змін, виходячи, знов таки, з результатів громадського обговорення та консультацій з Інститутом Національної пам'яті України.