УКРАЇНА ОЧІКУЄ ДВОХ РЕЗУЛЬТАТІВ ВІД САМІТУ НАТО, КОМПРОМІСІВ НЕ ПРИЙМАЄ – ОП

Дата: 29.06.2023 08:43

Україна сформулювала два конкретні очікування від прийдешнього саміту Північноатлантичного Альянсу у Вільнюсі – стосовно членства й гарантій безпеки – й до останнього наполягатиме на їхньому затвердженні.

Про це йдеться у статті "ЄвроПравди" "Байден у ролі Меркель. Чого хоче Україна на саміті НАТО та де досі лишаються перепони".

Заступник голови Офісу президента України Ігор Жовква на конференції, організованій Фондом "Відкрита політика" та київським офісом GLOBSEC, окреслив два паралельні результати, яких прагне досягти Київ на зустрічі лідерів НАТО у Вільнюсі.

"Ми маємо всі шанси на доволі перспективні, важливі для України рішення Вільнюського саміту. Це політичне рішення про початок процедури запрошення України до членства і рішення щодо отримання гарантій безпеки", – заявив він.

За словами Жовкви, вимоги стосовно рішень, які Україна вважатиме прийнятними, вже визначені і в Альянсі про них знають, і Київ не готовий до компромісів.