ПІДСУМКИ ПРОВЕДЕНОЇ ДИСПАНСЕРИЗАЦІЇ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ В ПУТИВЛЬСЬКІЙ ГРОМАДІ ОБГОВОРИЛИ НА ЗАСІДАННІ ПРОТИЕПІЗООТИЧНОЇ КОМІСІЇ

Дата: 27.06.2023 16:18

Заступник начальника відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Конотопського РУ ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області Надія ЛЮШИНА доповіла про стан проведення диспансеризації худоби.

Так, фахівцями служби впродовж трьох місяців здійснений значний обсяг роботи в 37-ми населених пунктах громади. Обстежено 687 голів ВРХ. Переважна більшість господарів з розумінням поставилися до цієї проблеми, сумлінно співпрацювали з представниками продслужби, але, на жаль, шестеро відмовилися від огляду та обстежень тварин:

- О.Недбайлов з В'язенського старостинського округу утримує двох корів, не надав на обстеження жодної;

- І.Колієнко з В'язенського с/о - одна з трьох корів не обстежена;

- І.Гриценко з міста Путивль - шість голів не обстежено;

- М.Нестеров з Сафонівського с/о - три корови поза обстеженням;

- О.Бізюков з Рев'якинського с/о - три корови не оглянуто, хоча молоко від них реалізується жителям громади;

- Р.Балашов із Заріченського с/о - дві корови не обстежено.

Такі дії - це невиконання вимог чинного законодавства про благополуччя тварин і діючих інструкцій про заходи з профілактики та боротьби з сибіркою тварин, лейкозом ВРХ, бруцельозом, туберкульозом тварин.

За результатами засідання комісії ухвалено протокольне рішення щодо усунення порушення вимог законодавства, яке доведуть власникам необстежених тварин і відповідним службам для реагування. Упродовж місяця буде здійснена повторна спроба огляду.

Нагадаємо, що за порушення норм ветеринарної медицини та благополуччя тварин передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Зокрема, мінімальне покарання - це накладання штрафу від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів громадян.

Головував на комісії т.в.о. Путивльського міського голови Володимир ВОРОНОВ.