НАЦІОНАЛЬНА СЛУЖБА ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ ПРОДОВЖУЄ ВІДПОВІДАТИ НА ПИТАННЯ, ЯКІ ВИ НАМ ЗАЛИШАЄТЕ

Дата: 22.06.2023 10:07

Сьогодні відповідаємо на запитання щодо звернення до психіатра та допомоги, яка надається мобільними командами, що надають психіатричну допомогу.

Чи потрібно брати направлення до психіатра?

Психіатр – один з лікарів для звернення до яких направлення не потрібне.

Електронне направлення не потрібне також до:

- акушера-гінеколога;

- нарколога;

- стоматолога;

- педіатра;

- фтизіатра;

- лікуючого лікаря, у якого пацієнт або пацієнтка із хронічним захворюванням перебуває під наглядом.

Як часто мобільна психіатрична команда має приїжджати до пацієнта і хто повинен оплачувати пальне?

Кількість візитів до пацієнта та/або візитів пацієнта за місцем базування команди планується відповідно до індивідуальних потреб. Але не менше ніж 4 візити на місяць, з яких щонайменше 50% - за місцем перебування пацієнта. Пальне для виїзду забезпечує медичний заклад.

Хто входить до складу мобільної мультидисциплінарної команди, яка надає психіатричну допомогу?

До складу мобільної мультидисциплінарної команди мають входити такі фахівці:

- лікар-психіатр та/або лікар-психіатр дитячий (за умови надання допомоги дітям);

- лікар-психолог або лікар-психотерапевт або психолог;

- медична сестра;

- фахівець з соціальної роботи або соціальний працівник.

Команди допомагають людям з розладами поведінки і психіки адаптуватись до ритму життя в соціумі.