ЛІДЕРИ З ПОДАТКОВИХ НАДХОДЖЕНЬ СУМЩИНИ

Дата: 16.06.2023 11:49

Головне  управління ДПС у Сумській області інформує, що протягом січня – травня 2023 року забезпечено надходжень до бюджетів усіх рівнів  у сумі 8896,0 млн гривень податків, зборів та інших податкових платежів, у тому числі до Державного бюджету надійшло 4832,2 млн гривень, місцеві бюджети області отримали 4063,8 млн гривень.

Проведений аналіз у розрізі видів економічної діяльності показав, що найбільшу суму надходжень до бюджетів усіх рівнів направили підприємства промисловості – 3697,3 млн гривень, або 41,6 відс. від загальної суми надходжень. Щодо сплати до державного бюджету, то підприємства даної галузі посідають позиції лідера: сплачено 3035,9 млн гривень, що складає 62,8 відс. загальної суми.

До місцевих бюджетів забезпечено 661,4 млн гривень та 16,3 відс. відповідно.

Бюджетна сфера (Державне управління й оборона; обов’язкове соціальне страхування; освіта; охорона здоров’я та надання соціальної допомоги) має не менш вагомий вплив на стан надходжень до бюджетів та займає друге місце в переліку лідерів. Так, за п’ять місяців 2023 року до зведеного бюджету сплачено 2400,5 млн грн, тобто 27,0 відс. від загальної суми надходжень. При цьому до державного бюджету надійшло 657,0 млн грн (13,6 відс. загальної суми). Внесок до місцевих бюджетів від платників бюджетної сфери є більш вагомим, оскільки було направлено 1743,5 млн гривень, або 42,9 відс. загальної суми.

ТОП-трійку лідерів з податкових надходжень завершують підприємства сільського господарства. Так, у поточному році до зведеного бюджету платниками зазначеної категорії сплачено податків та зборів в сумі 993,0 млн гривень або 11,2 відс. загальної суми. До державного бюджету направлено 408,5 млн гривень, що становить 8,5 відсотка. До місцевих бюджетів підприємствами зазначеної галузі сплачено 584,5 млн гривень або 14,4 відс. від суми загальних надходжень.