ЯК НАЛАШТУВАТИ ТЮНЕР DVB-T2 ДЛЯ ПРИЙОМУ ТЕЛЕКАНАЛІВ ПАКЕТУ МХ-7

Дата: 12.06.2023 13:44

Як налаштувати тюнер, щоб переглядати канали національної цифрової телевізійної мережі мовлення МХ-7? Дивіться інструкцію нижче у форматі питання/відповідь

Питання: Скільки зараз програм транслюються у цифровому форматі (Т2)?

Відповідь: Цифрове телебачення (Т2) транслюється в пакетах телевізійних програм МХ-1, МХ-2, МХ-3 та МХ-5. В кожному пакеті – від 8 до 10 телевізійних програм. Пакети телевізійних програм МХ-1, МХ-2, МХ-3 та МХ-5 транслюються в дециметровому діапазоні.

Питання: Що таке МХ-7?

Відповідь: Мультиплекс MX-7 – це загальнонаціональна цифрова багатоканальна телемережа. Оператором мультиплексу виступає Концерн РРТ, що входить до сфери управління Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України.

МХ-7 (на відміну від МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5) будується у смузі частот метрового діапазону.

Якщо просто – це додатковий пакет телевізійних каналів, які транслюються безкоштовно в цифровій телевізійній мережі. Кількість телевізійних програм в пакеті - 12.

Питання: Які телеканали включені МХ-7?

Відповідь: Перелік телеканалів поки не узгоджений. Мовлення йде у тестовому режимі (транслюється загальнонаціональний марафон).

Буде оголошено конкурс на мовлення в МХ-7.

Питання: Як підключитися до пакету МХ-7?

Відповідь: Якщо Ви вже дивитесь цифрове ефірне телебачення – достатньо тільки налаштувати тюнер для прийому додаткового пакету програм МХ-7. Якщо у вас не було Т2, і ви тільки бажаєте підключитесь – треба придбати тюнер DVB-T/T2 та телевізійну антену.

Питання: Яка антенна потрібна для прийому пакету МХ-7?

Відповідь: Пакет каналів МХ-7 розповсюджується у метровому діапазоні. Необхідно буде придбати та встановити вседіапазонну антену або антену метрового діапазону.

Для прийому всіх пакетів телевізійних програм МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5 та МХ-7 необхідно встановити вседіапазонну телевізійну антену або – додатково - антену метрового діапазону та підключити її через відповідний пристрій для об’єднування антен (суматор).

Питання: Який тюнер придбати для прийому всіх цифрових пакетів телевізійних програм?

Відповідь: Для прийому цифрових пакетів програм підійде будь-який тюнер, який приймає пакети програм в форматі T2. Назва та ціна тюнера значення не мають.

На вартість тюнера буде впливати тільки наявність додаткових сервісних функцій, налаштування, типів інтерфейсів (роз’ємів для підключення до телевізора) і т. п.)

Питання: Де і як встановити антену?

Відповідь: Антену для прийому можна встановити як в приміщенні, та і ззовні. Зовнішнє встановлення антени буде мати кращі умови для прийому сигналу. Антену потрібно зорієнтувати в напрямку передавальної вежі.

Можливо, після попереднього налаштування тюнера орієнтацію антени буде потрібно скорегувати.

Питання: Чи потрібен підсилювач сигналу антени?

Відповідь: Якщо відстань до передавальної вежі значна, то, можливо, потрібно буде встановити додатковий антенний підсилювач. Антенний підсилювач придбається та встановлюється окремо.

Питання: Як підключити тюнер?

Відповідь: З’єднати антену – підсилювач (за наявності) – тюнер – телевізор.

Питання: Як налаштувати тюнер?

Відповідь: Після підключення – включіть телевізор і тюнер. На телевізорі потрібно вибрати відповідний відеовхід.

Якщо все зроблено правильно, то на екрані ви побачите вікно з привітанням, в якому потрібно буде вибрати мову, регіон, режим і формат зображення, а також режим пошуку.

Встановіть необхідні параметри за допомогою пульта тюнера.

Якщо використовується додатковий підсилювач антени, перевірте, чи включене живлення підсилювача в меню тюнера.

Включить режим автопошуку.

Перелік каналів завантажиться автоматично.