ЯКІ ВСТАНОВЛЕНІ ОБМЕЖЕННЯ ПРАВА НА НАРАХУВАННЯ ПОДАТКОВОЇ ЗНИЖКИ

Дата: 26.05.2023 11:06

Головне управління ДПС у Сумській області акцентує, що відповідно до пункту 166.4 статті 166 Податкового кодексу України (далі – Кодексу) податкова знижка може бути надана виключно резиденту, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку, а так само резиденту - фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і має про це відмітку у паспорті.

Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному податковому році, не може перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшену з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 Кодексу, крім випадку, визначеного підпунктом 166.4.4 цього пункту.

Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.