РЕЄСТРАЦІЯ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ ДИТИНИ

Дата: 24.05.2023 13:55

До запровадження воєнного стану, послугу з реєстрації місця проживання  дитини до 14 річного віку, можна було здійснити онлайн, через застосунок “ДІЯ”.

Наразі зазначену послугу можливо отримати виключно звернувшись особисто до Центру надання адміністративних послуг на території України, крім територіальних громад, які знаходяться в зоні бойових дій або окупації.

Які документи потрібні для реєстрації місця проживання дитини?

Перелік документів для реєстрації місця проживання дитини:

• паспорти батьків та ідентифікаційні коди;
  • свідоцтво про народження дитини;
  • квитанцію про сплату адміністративного збору.

Чи потрібна згода обох з батьків щоб зареєсирувати місце проживання дитини?

Згода іншого з батьків не вимагається, коли адреси батьків збігаються або коли в дитини є тільки один з батьків.

У випадку, якщо місце проживання батьків зареєстровано за різними адресами, другому з батьків потрібно у ЦНАПі написати заяву про згоду на реєстрацію місця проживання дитини за обраною адресою одного із батьків.  У цьому  випадку присутність другого з батьків є обов’язковою.

Чи потрібна згода власника нерухомості, щоб зареєструвати місце проживання дитини?

При реєстрації місця проживання дитини віком до 18 років за адресою одного з батьків згода власника не вимагається.

Вартість послуги з реєстрування місця проживання:

За реєстрацію місця проживання справляється адміністративний збір у розмірі:

- 1,5 відсотка прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року (у 2023 році адміністративний збір складає 40,26 грн.), - за реєстрацію місця проживання у разі звернення особи протягом встановленого Законом строку;

- 2,5 відсотка прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року (у 2023 році адміністративний збір складає 67,10 грн.), - за реєстрацію місця проживання у разі звернення особи з порушенням встановленого Законом строку, тобто після спливу 30 календарних днів після зняття із зареєстрованого місця проживання або 3 місяців з дня реєстрації народження дитини.

Зверніть увагу! У разі, якщо державним реєстратором відмовлено у декларуванні місця проживання, вартість послуги не повертається.

Строк надання послуги

Реєстрація місця проживання особи здійснюється в день отримання органом реєстрації документів.