ПСИХОЛОГІЧНИЙ ФОРУМ

Дата: 17.05.2023 16:21

З метою підведення підсумків діяльності психологічної служби закладів освіти Путивльської міської ради у 2022/2023 навчальному році щодо забезпечення психологічного супроводу та соціально-педагогічного патронажу учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні відділом освіти виконавчого комітету Путивльської міської ради 17 травня 2023 року було проведено психологічний форум працівників психологічної служби закладів освіти Путивльської міської ради «Про організацію роботи психологічної служби закладів освіти Путивльської міської ради щодо психологічного супроводу освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні».

У роботі психологічного форуму взяли участь начальник відділу освіти виконавчого комітету Путивльської міської ради Людмила СКОРОБОГАТА, провідні спеціалісти відділу освіти виконавчого комітету Путивльської міської ради, керівники Комунальної установи «Путивльський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Путивльської міської ради та Комунальної установи «Путивльський інклюзивно-ресурсний центр» Путивльської міської ради Сумської області, заступники директорів опорних закладів освіти та комунального закладу Сумської обласної ради «Путивльський мистецький ліцей», які відповідають за організацію роботи психологічної служби, практичні психологи та соціальні педагоги закладів освіти Путивльської міської ради та комунального закладу Сумської обласної ради «Путивльський мистецький ліцей».

Начальник відділу освіти виконавчого комітету Путивльської міської ради Людмила СКОРОБОГАТА привітала учасників психологічного форуму та вручила Грамоти відділу освіти виконавчого комітету Путивльської міської ради  учасникам І (зонального) етапу обласного огляду-конкурсу на кращий психологічний кабінет закладів освіти Сумської області в номінації «Кращий кабінет практичного психолога» за зайняте:

І місце – Путивльський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) № 1 Путивльської міської ради (практичний психолог – Нештенко Юлія        Анатоліївна);

ІІ місце:

Путивльський ліцей № 1 ім. Р. Руднєва Путивльської міської ради (практичний психолог – Савченко Наталія Миколаївна);

Путивльський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) № 4 Путивльської міської ради (практичний психолог – Прядка Євгенія Анатоліївна);

ІІІ місце:

Путивльський ліцей № 2 ім. Г.Я. Базими Путивльської міської ради (практичний психолог – Дакалова Ірина Михайлівна);

комунальний заклад – центр позашкільної роботи Путивльської міської ради (практичний психолог – Клименко Наталія Василівна).

Під час роботи психологічного форуму провідний спеціаліст виконавчого комітету Путивльської міської ради Микола ЛУК’ЯНЕНКО ознайомив учасників психологічного форуму з аналітичними матеріалами про діяльність психологічної служби закладів освіти Путивльської міської ради                               у 2022/2023 навчальному році в умовах воєнного стану в Україні. Практичні психологи та соціальні педагоги закладів освіти ознайомили з організацією роботи в умовах воєнного стану в України: практичний психолог  Путивльського ліцею № 1 ім. Р. Руднєва Путивльської міської ради Наталія САВЧЕНКО – з роботою практичного психолога закладу загальної середньої освіти щодо психологічного супроводу освітнього процесу, соціальний педагог Путивльського ліцею № 2 ім. Г. Я. Базими Путивльської міської ради Людмила ДЕМІХОВА – з роботою соціального педагога закладу загальної середньої освіти щодо психологічного супроводу освітнього процесу, практичний психолог Путивльського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) № 1 Путивльської міської ради Юлія НЕШТЕНКО – з роботою практичного психолога закладу дошкільної освіти щодо психологічного супроводу освітнього процесу.

Досвідом роботи щодо використання практик психологічної підтримки учасників освітнього процесу поділилися: Наталія САВЧЕНКО, практичний психолог Путивльського ліцею № 1 ім. Р. Руднєва Путивльської міської ради, Юлія НЕШТЕНКО, практичний психолог Путивльського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) № 1 Путивльської міської ради, Лілія ХОЛЯВКО, практичний психолог комунального закладу Сумської обласної ради «Путивльський мистецький ліцей», Наталія КЛИМЕНКО, практичний психолог комунального закладу – центру позашкільної роботи Путивльської міської ради.

Підводячи підсумок роботи модератор психологічного форуму, провідний спеціаліст виконавчого комітету Путивльської міської ради Микола ЛУК’ЯНЕНКО відзначив, що завдяки належній організації роботи психологічної служби закладів освіти Путивльської міської ради щодо супроводу освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні було забезпечено надання своєчасної психологічної підтримки учасникам освітнього процесу, зменшення проявів травматизації серед здобувачів освіти, реалізацію проєкту «Завжди поруч» надання дієвої психологічної підтримки педагогам як умови збереження психічного здоров’я здобувачів освіти, розвиток стресостійкості в здобувачів освіти в умовах воєнного стану в Україні, формування толерантного ставлення до осіб з особливими освітніми потребами, попередження насильства та булінгу в закладах освіти, формування навичок ненасильницького спілкування, життєвого самовизначення здобувачів освіти.