ЯКИЙ МІНІМАЛЬНИЙ ІНТЕРВАЛ МІЖ ЩЕПЛЕННЯМИ?

Дата: 11.05.2023 13:11

Вакцинація дітей в Україні відбувається за Національним календарем щеплень, де вказано графік проведення щеплень. Через війну більшає випадків, коли діти не отримали щеплення у відповідний термін. Або взагалі не мають обов’язкових щеплень. Коли в батьків з’являється можливість, вони прагнуть надолужити Календар. Але важливо дотримуватись мінімальних інтервалів між вакцинами.

Мінімальний інтервал – це інтервал між щепленням проти однієї інфекції, а не між вакцинами взагалі.

Введення чергової дози вакцини з меншим, ніж мінімальний, інтервалом не зараховується.

Радимо при виборі схеми вакцинації керуватися рекомендаціями педіатра або сімейного лікаря, а також інструкцією виробника вакцини.

Якщо є необхідність пришвидшити темп вакцинації, можливо поєднувати вакцини, які вводяться в один день у різні ділянки тіла.

Детально про порядок щеплення дітей з порушенням Календаря відповідно до певного віку та пропущених вакцин можна прочитати тут https://bit.ly/3cKkfND.

Але обов’язково проконсультуйтесь у сімейного лікаря чи педіатра. Лікар складе індивідуальний графік вакцинації та роз’яснить, якими вакцинами й у які терміни необхідно щепити дитину.