У КРАЇНАХ ЄВРОСОЮЗУ ДЕНЬ ЄВРОПИ ЯК СИМВОЛ ЄДНОСТІ ТА МИРУ НА КОНТИНЕНТІ ВІДЗНАЧАЮТЬ 9 ТРАВНЯ

Дата: 09.05.2023 09:20

Цю дату затвердили у 1985-му році на саміті Європейської ради в Мілані, оскільки 9-го травня 1950 року міністр закордонних справ Франції Роберт Шуман запропонував створити нову форму організації держав у Європі у вигляді "наднаціональної спільноти". Метою такої спільноти, за словами французького урядовця, було створення механізму попередження воєн, щоб їх не лише "не можна було уявити, а й вони були неможливими". У своїй декларації він наголошував, що економічна співпраця допоможе підвищити стандарти життя та стане першим кроком до об’єднаної Європи.

Тому 9 травня вважається днем народження Європейського Союзу. Доти День Європи відзначали 5 травня, адже цього дня у 1945-му була створена Рада Європи. Тепер ця дата залишилася лише щорічною згадкою про заснування цієї міжнародної організації.

Українці ж вперше відзначили День Європи 20 років тому. Відповідний указ підписав тодішній президент Леонід Кучма. Відтоді Днем Європи щорічно вважалась третя субота травня.

Відсьогодні Україна відзначає День Європи разом із країнами-членами союзу.