САМОЩЕНКО СЕРГІЙ МИКОЛАЙОВИЧ

Дата: 08.05.2023 08:37

САМОЩЕНКО СЕРГІЙ МИКОЛАЙОВИЧ

(16.02.1967 року народження)

(старший лейтенант, командир мотопіхотного взводу мотопіхотної роти)

Загинув 27.04.2023 внаслідок штурмових дій

і вогневого впливу противника поблизу

с.Кузьмине Сєвєродонецького району Луганської області

Народився 16 лютого 1967 року в радгоспі «Ярославський» Жаксинському районі Целиноградської області (Казахстан).

У трирічному віці разом з батьками переїхали до с.Шулешівка, що на Путивльщині. У 1984 році закінчив Веселівську ЗОШ і вступив до Харківського авіаційного інституту, пройшов строкову військову службу.

Вільно володів німецькою мовою. Працював учителем у рідній школі, викладав німецьку мову та фізичну культуру. Працював інженером з техніки безпеки ТОВ "Агріпорт-Норд".

Захоплювався футболом і багато часу приділяв роботі з молоддю. Його команда завжди була однією з кращих серед шкіл колишнього Путивльського району. Він був організатором футбольних турнірів у селі серед дітей і дорослих. Він притягав до себе й викликав довіру.

Сергій Миколайович запам’ятався відвертою, щирою, відповідальною та принциповою людиною. Завжди відстоював свою точку зору, при цьому був скромним. Гарний сім’янин, люблячий чоловік і батько.

Після початку повномасштабного вторгнення агресора в березні 2022 року пішов до лав Збройних Сил України. Був командиром 3-го мотопіхотного взводу 2-ї мотопіхотної роти військової частини А4427 (старший лейтенант). Мав поранення нижньої кінцівки, двічі контужений. Після поранень йому пропонували  працювати при штабі, але він не покинув своїх побратимів, сказавши: «Або я додому приїду сам з перемогою, або  привезуть під прапором!»

Таким він був і таким залишиться в пам'яті багатьох, хто його знав.

Мужньо виконав військовий обов’язок. Унаслідок штурмових дій та атаки противника південніше села Кузьмине в районі Серебрянського лісництва на Луганщині загинув 27 квітння 2023 року.

Родина втратила найкращого чоловіка та батька, Україна втратила мужнього Героя.

Сергій Миколайович Самощенко похований 06 травня 2023 року в с.Веселе Путивльської громади.