ПІДГОТОВКА ДО НОВОГО ОПАЛЮВАЛЬНОГО СЕЗОНУ ВЖЕ ПОЧАЛАСЬ. ПРИ ЦЬОМУ ЕКОНОМИМО БЮДЖЕТНІ КОШТИ

Дата: 04.05.2023 08:45

За численними зверненнями громадян, відділ ЖКГ на початку весни провів тендерні закупівлі послуги з видалення аварійних дерев, у тому числі й на міських цвинтарях. Переможець за 200 тис. грн береться видалити 42 аварійні дерева: 18 - на цвинтарі вул.Базими, 22 - на цвинтарі вул.Свободи, 2 - на вул.Богдана Хмельницького.

На перший погляд, сума тендеру може здатися високою, але в середньому вартість послуг за видалення одного дерева складає 4,8 тис. грн, що цілком відповідає ринковим пропозиціям, враховуючи складність роботи. За ці ж кошти виконавець має розкрижувати стовбури, розколоти колоди, скласти гілки.

Окрім складності, зазначені роботи пов'язані як з ризиком руйнації надгробків, так і безпосередньо з безпекою самих пильщиків. Та все ж це потрібно зробити, бо рано чи пізно дерева можуть впасти самі. Здебільшого вони кремезні, 20 метрів і більше заввишки, в обхваті деякі понад два метри. Тож з одного дерева в середньому можна отримати від 5 до 15 куб. метрів деревини.

Таким чином, з додаванням витрат на перевезення спиляної деревини найманим транспортом, собівартість заготовленої деревини складе не більше 450 грн/м. куб. А це втричі менше ринкової вартості такого палива.

Зазначимо, що ця добра справа вирішує одразу декілька проблем:

- ліквідується загроза падіння дерев на місця поховання чи лінії електропередач;

- заготовлюється деревина для опалення;

- економляться бюджетні кошти.

Також нагадаємо, що за підсумками минулорічного опалювального сезону в Путивльській громаді для опалення об'єктів соціальної інфраструктури витрачено 2,7 тис. куб. метрів деревини із заготовлених відділом ЖКГ 3,4 тис. куб. метрів. І якщо торік реальна економія від такої діяльності склала 1,7 млн. грн, то цього року вона буде не меншою.