У РАМКАХ ПРОГРАМИ МЕДИЧНИХ ГАРАНТІЙ З’ЯВИВСЯ НОВИЙ ПАКЕТ

Дата: 19.04.2023 09:46

Новий пакет передбачає проведення медичних оглядів мультидисциплінарними командами лікарів військово-лікарських комісій (ВЛК).

ВЛК, які функціонують при територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, функціонуватимуть на базі цивільних медичних закладів. Їх кількість та перелік визначатиме керівництво обласних адміністрацій.

Національна служба здоров’я України укладатиме договори з цими медзакладами та забезпечуватиме оплату наданих послуг за новим пакетом «Медичний огляд осіб, який проводиться при територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки».

Усі послуги, які входять до пакета, будуть безоплатними для тих, хто проходить ВЛК.

Держава покриватиме:

проведення лабораторних та інструментальних досліджень

направлення особи за наявності показань в інші медзаклади для проведення необхідних консультацій та обстежень, а також для надання спеціалізованої медичної допомоги (у разі потреби)

оформлення проєктів довідок та формування медичних висновків щодо стану здоров’я особи

Аби отримати безоплатні послуги на базі цивільного медичного закладу, громадянин, який проходить ВЛК, повинен мати один із наступних документів:

картку обстеження та медичного огляду

картку медогляду кандидата на навчання у вищих військово-навчальних закладах та військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти Міноборони

картку медогляду призовника

направлення керівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки

Наразі постанова КМУ не оприлюднена. З відповідним законопроєктом № 9154 можна ознайомитися за посиланням.

Звертаємо увагу, що оновлено Стандарти медичної допомоги «Хронічний больовий синдром у дорослих та дітей».

Джерело: МОЗ України

P.S.: Перелік наших послуг ось тут!