ЧЕРЕЗ КНИГУ ДО ЗІРОК

Дата: 12.04.2023 11:35

12 квітня в Україні відзначають День працівників ракетно-космічної галузі та Всесвітній день авіації і космонавтики. Свято приурочене першому в історії польоту людини в космос, який тривав 108 хвилин.

Становлення космічної галузі України почалося в 1937 році зі створення у Харківському авіаційному інституті ракетної групи під керівництвом Г. Проскури, що здійснила запуск великої стратосфери ракети під Харковим. Україна зробила величезний вклад у розвиток космонавтики. Саме Сергій Корольов, що народився у Житомері, сконструював перший пілотований космічний апарат, який вивів людину в космос. Одним із перших українців, які внесли найбільший вклад в розвиток космонавтики,  став Юрій Кондратюк. На початку ХХ століття він розрахував оптимальну траєкторію космічного корабля для польоту до Місяця.  У 1997 рокці, з 19 листопада до 5 грудня, було здійснено політ у космос першого космонавта України Леоніда Каденюка. Вперше у космосі побували державний герб, український прапор та пролунав гімн незалежної України.   За допомогою тематичних видань із фондів книгозбірні  зацікавленим користувачам і відвідувачам пропонуємо  подорож до космічної сфери життя. Бібліотека чекає на Вас.