ОДЯГНИ БЛАКИТНЕ

Дата: 31.03.2023 14:48

Щорічно 2 квітня відзначається Всесвітній день поширення інформації про проблему аутизму.  Цей День був встановлений резолюцією 62/139 Генеральної Асамблеї ООН від 18 грудня 2007 року, у якій вказується на необхідність забезпечення дітям і дорослим з аутизмом «можливості жити повним і змістовним життям». Мета Дня – привернути увагу громадськості до необхідності допомагати людям з аутизмом і підвищувати якість їх життя.

31 березня фахівці Комунальної установи «Путивльський інклюзивно-ресурсний центр»  Путивльської міської ради  долучилися до поширення інформації про аутизм ще й тому, що з кожним роком збільшується кількість дітей з розладами аутистичного спектру.  Дітям із цим розладом дуже важко комунікувати зі світом і спілкуватися з іншими. Перші ознаки аутизму, зазвичай, проявляються у дітей до 3-х років і якщо батьки і лікарі їх вчасно помітять, то такій людині можна допомогти втримати зв’язок зі світом. До того ж, інтелект аутистів не завжди понижений, дуже часто такі люди проявляють хороші, а подекуди і виняткові здібності у певних сферах. Наприклад: Білл Гейтс, Енді Ворхол, Григорій Перельман, а також є думка, що аутистами були Моцарт, Ван Гог.  Фахівцями Центру проведені консультації батьків щодо особливостей харчової поведінки дітей, які мають розлади аутистичного спектру (РАС), вихователів закладів дошкільної освіти щодо напрямків психолого-педагогічної та корекційно-розвиткової допомоги таким дітям.