ІДЕОЛОГ САМОСТІЙНИЦТВА

Дата: 31.03.2023 09:43

Сьогодні 150 років тому народився Микола Іванович Міхновський — український політичний і громадський діяч, адвокат, публіцист, перший ідеолог українського націоналізму та організатор війська. Він – автор програмного документа Братства тарасівців «Кредо молодого українця» та брошури «Самостійна Україна».

Миколу Міхновського часто називають Апостолом української державної самостійності, зачинателем ідей самобутності та незалежності. Він започаткував традицію новітнього українського самостійництва, і робив відчайдушні спроби наблизити перспективу державної самостійності України конкретними справами. Більш детально ознайомитися з біографією політичного діяча  допоможуть видання з фондів нашої бібліотеки.